Black Ram to Bułgarska whisky mieszana ciesząca się popularnością wśród turystów wyjeżdżających na wakacje. Głównymi powodami wybierania tej właśnie whisky jest atrakcyjna cena i zdecydowanie lepszy smak niż whisky dostępne na polskim rynku w przedziale cenowym do 40 zł.

Black Ram to whisky zestawiona z ponad 30 różnych importowanych destylatów, z których 26 to whisky słodowe. Destylaty leżakują w dębowych beczkach przez 3 lata i rozcieńczane są wodą pochodzącą z krystalicznie czystych górskich ujęć.

Whisky ta została nagrodzona w 2011 roku złotym medalem w konkursie Whisky of the World Masters.

W porównaniu do whisky dostępnych w Polsce przedziale cenowym do 40 zł za 0,7l wypada naprawdę dobrze. Nie razi zbyt intensywnym alkoholem, ani starą beczką. Nie jest może niezwykle intensywna, ale zamknięte w niej smaki i aromaty są czyste i wyraźne. Pije się ją przyjemnie zarówno solo, jak i na lodzie czy w drinku. W mojej opinii jeśli tylko będziecie mieli okazję spróbować tej whisky to naprawdę warto!


Informacje Podstawowe

Nazwa: Black Ram Blended Whisky
Kraj pochodzenia: Bułgaria
Zawartość alkoholu:  40%
Gatunek: Blended Whisky
Cena: ok. 35zł/ 1l (cena w Bułgarii)

Black Ram whisky

Nota Degustacyjna

Oko: Black Ram Whisky po nalaniu do kieliszka ma przyjemną złoto – bursztynową barwę. Po zakręceniu kieliszkiem na ściankach powstają smukłe i długie łzy.
Nos: Sugerując się ceną, która oscyluje w granicach dostępnej w Biedronce whisky Golden Loch nie nastawiałem się na nic szczególnego. Jakie było moje zaskoczenie kiedy zbliżyłem nos do kieliszka. Alkohol jest wyczuwalny, jednak nie ma on spirytusowego lub co gorsza bimbrowego charakteru, lecz jest ułożony i nie odpycha. W aromacie dominują nuty zbożowe, biszkoptowa słodycz, i delikatny zapach skórki pomarańczy.
Smak: Smak jest stosunkowo prosty, ale jednocześnie przyjemny. Rozgrzewająca, ze słodkimi  nutami skórki chleba, oraz słodkich cytrusów. W tle wyczuć można łagodny smak dębiny, oraz subtelne nuty cynamonu. Black Ram to przyjemna i prosta whisky w sam raz na spotkanie w gronie przyjaciół i do drinków na bazie whisky. Zdecydowanie nie powoduje ona wyrzutów sumienia, z powodu wydanych pieniędzy i bólu głowy po wypiciu.
Finish: Lekko słodki i alkoholowy. Rozgrzewający z korzennymi nutami cynamonu i lekką nutą dębiny. Dosyć krótki.

 

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • black ram
  • black ram whisky
  • whisky black ram
  • black ram opinie
  • black ram cena