Limanowskie Lager to piwo wyprodukowane przez lokalny browar rzemieślniczy Browars z Limanowej. Piwo to w odróżnieniu od ambitnych, czy egzotycznych stylów ma trafić do „przeciętnego” konsumenta. Co nie oznacza, że zostało ono potraktowane po macoszemu!
Jest wręcz przeciwnie – jest to lager, ale gdyby wszystkie lagery w Polsce były tak wypieszczone i dopracowane to moglibyśmy mieć najlepsze piwa na Świecie.
Browar Browars powstał w Limanowej w roku 2016. Jest on efektem pasji do piwowarstwa domowego, która jak widać zaowocowała bardzo obficie, ponieważ „piwa z Limanowej” są doceniane i nagradzane.
Seria Piwa Limanowskie miała swoją premierę w grudniu 2016 roku początkowo w dwóch stylach – Limanowskie Ale i Limanowskie Lager. Z czasem seria wzbogaciła się o piwa Limanowskie Pils i Limanowskie Pszeniczne.
W 2018 roku postanowiłem wreszcie opisać na blogu piwa z browaru Browars, ponieważ mieszkam zaledwie kilka kilometrów od Limanowej, a na blogu cisza. Jeśli obserwujecie naszego Instagrama pewnie już zauważyliście piwa z Limanowej – niedługo zawitają również tutaj.
Przejdźmy więc do najprzyjemniejszej części wpisu czyli degustacji i opisu piwa Limanowskie Lager.
Informacje podstawowe
Nazwa: Piwo Limanowskie Lager
Browar: Browars
Styl: Lager
Ekstrakt: 12,5%
Alkohol: 4,7% obj.
Goryczka: bd
Nota degustacyjna
Oko: Piwo o barwie słomkowo – złotej. Idealnie klarowne. Lager pełną gębą.
Piana: Piana średniowysoka, zbita i gęsta. Zbudowana z drobnych pęcherzyków. Dosyć trwała, chociaż nie pozostawia widocznego lacingu.
Nos: Dominuje słodki aromat owocowo – kwiatowy. Dalej pojawia się ziołowy zapach charakterystyczny m.in. dla polskiej Marynki lub Lubelskiego. W tle silna podbudowa słodowa. Gdyby tylko Żywce i Tyskie pachniały w połowie tak dobrze było by cudownie.
Smak: Wita nas zdecydowana ziołowa goryczka, jednak po kilku łykach język przyzwyczaja się i pozwala nam cieszyć się umiarkowaną słodyczą. Smak jest prosty, ale nareszcie nie jest zupełnie „wykastrowany”! Podoba mi się ten chmielowy pazur – mocny, ale w granicach rozsądku.
Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!
Podobne wpisy
Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:
- piwo limanowskie cena
5 stycznia 2018 at 15:13
Nareszcie coś z naszego regionu 🙂 Długo kazałeś czekać 🙂
5 stycznia 2018 at 16:03
Długo, ale mam nadzieję, że kolejne wpisy wynagrodzą oczekiwanie 😉
5 stycznia 2018 at 15:37
Czyżby współpraca?
5 stycznia 2018 at 18:01
Nie, tym razem (jak w większości przypadków na blogu) moja prywatna inicjatywa. Każdy wpis, który powstaje we współpracy z marką oznaczam kategorią ‘Współpraca’.
W przypadku piw z Limanowej to patriotyzm lokalny:)
16 stycznia 2018 at 08:38
Może głupie pytanie, ale czy “Typowemu Januszowi” by podeszło? Chciałbym teścia poczęstować jakimś kraftem, ale boje się, żeby po pierwszym łyku nie zarzucił mi, że chcę go otruć :p
16 stycznia 2018 at 14:02
Myślę, że powinno podejść. Nie jest zbyt mocno nachmielone więc myślę, że będzie ok 🙂