Już od dawna zabierałem się za przygotowanie przeglądu wódek, który dodatkowo mógłby pełnić rolę poradnika lub przewodnika dla narzeczonych, którzy stoją przed dylematem wyboru wódki na wesele. Poradnik ten równie dobrze sprawdzi się w przypadku kiedy organizujesz dużą imprezę i stoisz przed kwestią wyboru alkoholu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W tym cyklu w najbliższych tygodniach na blogu pojawią się artykuły poświęcone markom wódki najczęściej wybieranym jako ‘wódki weselne’. Oprócz standardowego opisu alkoholu, marki i jego historii w artykule nie braknie noty degustacyjnej – oczywiście odpowiednio uproszczonej. Co ważne każda z wódek oceniona zostanie w trzech przypadkach – temperaturze pokojowej, temperaturze  4-6 st. C czyli temperaturze idealnej do podawania wódki. Do takiej temperatury schładzają również lodówki w znacznej większości sal weselnych – o czym warto pamiętać. Ostatnim sposobem degustacji będzie opis walorów organoleptycznych wódki zmrożonej do około -10 st. C.

Do przeglądu wybrałem:

1. Wódka Palace
2. Wódka Sobieski
3. Żubrówka
4. Vodka Lubuski
5. Smirnoff Black Vodka
6. Vodka Bols Platinum
7. Soplica Szlachetna Wódka
8. Ogiński Vodka
9. Pan Tadeusz
10. Absolut
11. Stock Prestige
12. Saska Czysta
13. Krupnik
14. Biały Bocian Vodka
15. Wyborowa
16. Premium Vodka
17. Luksusowa
18. Żołądkowa De Luxe
19. Lubelska Biała Trzy Zboża
20. Stumbras Centenary

Można mieć zastrzeżenia co do powyższych pozycji, ale są to wyniki moich obserwacji. Dodatkowo chcę, aby przegląd ten zobrazował jak bardzo różnią się od siebie wódki w zależności od użytego surowca, temperatury serwowania, oraz ceny.

Zdaję sobie sprawę, że zdecydowana większość społeczeństwa uważa, że ‘wódka ma kopać, a nie smakować’, jednak są osoby dla których smak wódki jest równie ważny jak efekt jej działania.
Zapraszam zatem do wspólnej podróży do świata wódki.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • biały bocian wódka opinie
  • wódka ogiński opinie
  • wódka na wesele
  • jaka wódka na wesele
  • wódka bocian opinie