Cornelius Root Beer to piwo z limitowanej zimowej edycji piw. Można znaleźć je m.in. w sieci handlowej Żabka i Fresh Market. W ubiegłym roku na rynku pojawiło się naprawdę dużo piw z dodatkiem przypraw korzennych, część lepszych jak np. Okocim Zimowe Korzenne, a część przeciętnych lub po prostu złych.


Na pochwałę zasługuje graficzna oprawa puszki. Ciekawy motyw rodem z pirackich superprodukcji. Wstyd się przyznać, ale właśnie ta grafika przyciągnęła moją uwagę i zachęciła do kupna. Dział marketingu Corneliusa zarobił u mnie dużego plusa.

Zdecydowana większość piw korzennych jest dodatkowo dosładzana cukrem, lub sztucznymi słodzikami. Nie inaczej jest w tym przypadku. Największą wadą Cornelius Root Beer jest właśnie zbyt duża zawartość substancji słodzących.

Nie tracąc czasu przejdźmy do meritum czyli noty degustacyjnej.

Informacje podstawowe:

Browar: Cornelius
Nazwa:  Root Beer
Ekstrakt:  15,5%
Zawartość alkoholu:  6%
Gatunek:  Dark Root Beer (Korzenne)
IBU: bd
Cena: około 2 zł

Nota degustacyjna:

Barwa: Piwo ma barwę ciemnego brązu, przypomina nieco kawę lub kakao. Jest klarowne, ale nie jest przejrzyste. Bardzo miła dla oka ciepła barwa.
Piana: Na piwie tworzy się całkiem spora kremowa piana, zbudowana ze średniej wielkości pęcherzyków. Trwa niestety bardzo krótko i słabo brudzi szkło.
Aromat: Jak przystało na piwo korzenne w aromacie dominuje cynamon i goździki. Towarzyszy im karmelowo-czekoladowy zapach palonego słodu. Aromat nie jest może zbyt rozbudowany, ale jest całkiem przyjemny i jest jedną z największych zalet tego piwa.
Smak: Cornelius Root Beer jest niestety piwem dosładzanym, żeby nie powiedzieć przesłodzonym. Niestety jest zdecydowanie za słodkie, przez co w połączeniu z korzennymi nutami smakuje bardziej jak Bożonarodzeniowy piernik, niż jak piwo.
W smaku goryczki brak, dominuje wspomniana już słodycz, oraz smak cynamonu i goździków. Alkohol bardzo dobrze zamaskowany i zupełnie niewyczuwalny.
Piwo nadaje się bardziej do grzańca niż do bezpośredniego spożycia.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • cornelius piwo korzenne sklep
  • Okocim Brewery distributor loc:PL