Wolf 7 to belgijskie piwo z gatunku Blond Ale. Jest to piwo górnej fermentacji dodatkowo refermentowane w butelce. Piwo to jest wypustem stosunkowo młodego browaru jak na belgijskie tradycje piwowarskie, ale jest ono zaskakująco dobre i ciekawe w smaku.

Wolf 7 jest piwem łatwym w degustacji, w każdym jej etapie otwiera się coraz bardziej uwalniając kolejne nuty smakowe i zapachowe. Dlatego przygotowując się do poznawania skomplikowanych belgijskich smaków warto na rozgrzewkę spróbować właśnie tego piwa.

Wolf 7 piwo

Wyniki mojej oceny sensorycznej piwa Wolf 7 znajdziecie w poniższej nocie degustacyjnej.


Informacje podstawowe:

Browar: Brouwerij Wolf
Nazwa: Wolf 7
Ekstrakt: brak danych
Zawartość alkoholu: 7,4% obj.
Gatunek: Blond Ale
Cena: Około 10 zł za butelkę 0,33l

Wolf 7 piwo kapsel

Nota degustacyjna:

Barwa: Piwo zamknięte jest w ciemno brązowej, szklanej butelce. Po nalaniu do pokala ma ono intensywny bursztynowo-złoty kolor. Barwa typowa dla piw z gatunku Blond Ale.
Dusza piwa czyli część piwa z osadem drożdżowym posiadała barwę mleczno złotą, nieprzejrzystą.

Piana: Piana jest zaskakująco wysoka i niespotykanie trwała. Zbudowana jest ze średniej wielkości pęcherzyków. Jej biel idealnie kontrastuje z barwą piwa. W tym punkcie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie związanym z pianą piwa Wolf 7. Zazwyczaj piana posiada goryczkowy posmak, albo smakuje ‘bezpłciowo’. W przypadku tego piwa w pianie wyczuwalna jest lekka kwaskowatość, oraz nuty słodkich owoców takich jak gruszki i jabłka.

Wolf 7 piwo belgijskie

Aromat: Początkowo zapach piwa Wolf 7 nie zaskakuje. Króluje w nim słodowość i ziołowy aromat chmielu. Po chwili przebijać zaczął się aromat wanilii i gruszek. Po ‘zakręceniu’ piwem pojawiły się zapachy orzechów, migdałów, jabłek, malin i banana, które w połączeniu stworzyły aromat przypominający paczkę owocowych landrynek. Od samego wąchania kręci się w głowie od zachwytu.

Smak: W tym przypadku również na początku, króluje znana z typowych polskich koncernowych lagerów słodowość z bardzo umiarkowaną goryczką. Z czasem do goryczki dołącza cytrusowa kwaskowatość, oraz owocowa słodycz przypominająca smak dojrzałych gruszek i jabłek i bananów.
Dusza piwa Wolf 7 to kwintesencja wszystkich wspomnianych smaków, ale o wiele bardziej intensywna, z posmakiem cynamonu i wanilii, oraz delikatną drożdżową nutą.