W sobotę 18 maja w krakowskich Fortach Kleparz miała miejsce trzecia edycja imprezy dla miłośników whisky – Whisky Day Cracow.

Na miejscu na każdego z uczestników czekał specjalny pakiet w którego składa wchodził kieliszek degustacyjny z logo festiwalu, pipetę, butelkę źródlanej wody i kupony o wartości 20zł pozwalające na degustację płatnych trunków na stoiskach wystawców, a warto wspomnieć, że tylko część największych wystawców oferowała darmową degustację, a były to zazwyczaj podstawowe wersje ich wypustów.

Pogoda w tym roku dopisała dlatego impreza odbywała się zarówno na dziedzińcu Fortów Kleparz gdzie znajdowała się strefa leżaków, food trucki i strefa cygar. Wewnątrz natomiast w klimatycznych pomieszczeniach fortów znajdowały się stoiska wystawców oraz odbywały się szkolenia Master Class.

Świetna atrakcją były również cocktaile oferowane na kilku stoiskach największych wystawców – na pochwałę zasługuje szczególnie fakt, że barmani tworzący te kompozycje wykazali się naprawdę sporą kreatywnością.

Podczas mojej obecności na Whisky Day Cracow dłuższą chwilę spędziłem przy stoisku Loży Dżentelmenów gdzie w towarzystwie pana Artura Brzychcego i Konrada z kanału „Morze Whisky?” odbyliśmy interesującą rozmowę o tajnikach selekcji beczek do bottlingów Loży Dżentelmenów, Whisky od naszych południowych sąsiadów, oraz o Starce – polskim „skarbie narodowym”.

Whisky Day Cracow to było naprawdę dobrze przygotowane wydarzenie. W następnym roku warto wpisać je w kalendarzu jako punkt obowiązkowy.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia!