Stock Crema 84 to likier produkowany na bazie popularnej brandy Srock Reserva 84 połączonej z naturalną śmietanką. Znamy połączenie śmietanki i whisky, ale mariaż alkoholu gronowego takiego jak brandy i śmietanki jest rzeczą nadal bardzo rzadko spotykaną.

Stock Crema 84 zamknięty jest w butelce o kształcie dokładnie takim samym jak wspomniany już wcześniej Stock Reserva 84, jednak butelka posiada bardzo schludną całościową, nieprzezroczystą etykietę, w kolorze kawy, karmelu i śmietany przenikającymi się wzajemnie.

Stock crema 84

Likier ten można pić zarówno solo, jak i w drinkach czy w połączeniu z kawą.
Można skusić się o porównanie go z likierami typu Irish Cream. Stock Crema 84 jest zdecydowanie mniej słodki niż większość likierów Irish Cream, które próbowałem, ma za to o wiele ciekawszy aromat. Zarówno whisky, whiskey i brandy to szlachetne starzone alkohole, które charakteryzują się bardzo bogatym smakiem, aromatem i niespotykanym finishem, dlatego Stock Crema 84 potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć kiedy przełyka się już pierwszy jego łyk.


Poznajmy więc nieco bliżej ten ciekawy likier.

Informacje ogólne:

Nazwa: Stock Crema 84

Producent: Stock Polska

Zawartość alkoholu: 17%

Typ alkoholu: Likier na bazie brandy

Cena: 40 zł/0,7l

Stock crema opinie

Oko: Nalewając likier do kieliszka jego barwę można porównać do połączenia mleka z kakao. Barwa ta jest połączeniem kremowo-żółtej barwy z jasno-szarym brązem. Taki nieco skomplikowany opis w miarę dobrze może nazwać barwę jaką obserwujemy mając w kieliszku Stock Crema 84.

Nos: Zdecydowanie od pierwszego wdechu najwydatniejszy jest zapach śmietanki- pełny lekko tłusty i słodki. Nieco dalej wyczuć można aromat orzechów, kakao, dębiny, lekko kwiatowy aromat charakterystyczny dla wielu brandy.

Smak: Aromat sugerował, że likier może być bardzo słodki, jednak są to tylko złudne przewidywania. Jest on bardzo zrównoważony, lekka słodycz harmonizuje z mocnym charakterem czystej brandy. Na przemian ze smakiem śmietanki przeplatają się nuty orzechów, kawy, winogron, oraz cierpkiej dębiny. Smak alkoholu jest bardzo dobrze ukryty, przez co likier ten jest niezwykle pijalny.

Finish: Posmak, który pozostaje po przełknięciu porcji likieru jest mieszanką wytrawnej dębiny, słodyczy miodu, oraz mlecznej czekolady z odrobiną alkoholu.

Jest to wyśmienity likier, który można zarówno polecić kobietom jak i mężczyzną. Może to być zarówno świetny prezent.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • stock crema
  • stock crema 84
  • stock crema 84 drink
  • stock crema 84 cena
  • stock crema 84 opinie