Dzisiaj porozmawiamy na temat sampli whisky, które mogą zainteresować każdego kto w jakikolwiek sposób świadomie interesuje się tematyką whisky.

Jeśli dopiero zaczynasz interesować się whisky i chcesz poszerzyć swoją paletę smaków i aromatów, które mogą się w niej skrywać, sample są bardzo dobrym sposobem, aby to osiągnąć. Zamiast dokonywać zakupu butelki, która może okazać się rozczarowaniem w tej samej lub niższej cenie można spróbować kilku próbek różnych whisky, przy okazji zawężając spektrum butelek, które mogą trafić w nasze gusta.

Jeśli jesteś osobą, która jak mało kto zna się na whisky to sample whisky również są dla Ciebie. Oczywiście wybierając zestaw dla siebie będziesz szukać sampli ze starszymi whisky lub butelkami z limitowanych edycji, albo z zamkniętych destylarni. Jeśli nie dokonujesz zakupu takiej butelki w celach inwestycyjnych warto wcześniej spróbować próbki whisky, która Cię interesuje, żeby nie wydać dużej sumy pieniędzy na butelkę, która okaże się totalnym rozczarowaniem.

Elegancki zestaw sampli whisky może być również pomysłem na oryginalny prezent dla osoby, która interesuje się whisky – zwłaszcza jeśli znamy wyłącznie ogólne upodobania tej osoby. W przypadku zestawów sampli whisky oferowanych przez sklep ELUXO możemy wybrać zestaw z całej gamy tematycznych zestawów np. Whisky z beczki po sherry, Whisky 10-cio letnie, Whisky torfowe, Whisky ekstremalnie torfowe, oraz wiele innych.

Jak w praktyce wygląda kwestia samplingu whisky? Niestety w Polsce sampling whisky jest tematem problematycznym. Na facebookowych grupach miłośników whisky można znaleźć wiele propozycji od osób oferujących próbki najróżniejszych whisky – jest jednak mały problem, taka sprzedaż w naszym kraju nie jest legalna. Inaczej wygląda kwestia zakupu zestawów sampli ze sklepu ELUXO.PL – każda buteleczka z próbką whisky oklejona jest znakiem akcyzy. Co ciekawe, cena za zestaw 4 buteleczek o poj. 50ml w sklepie ELUXO nie różni się zbytnio od ceny zestawu takich samych whisky zakupionych na dowolnej facebookowej grupie. Zamawiając zestaw próbek ze sklepu ELUXO.PL otrzymujemy pakiet czterech ładnych buteleczek zapakowanych w prosty, ale stylowy kartonik, który bardzo dobrze zabezpiecza buteleczki w transporcie. Prezentuje się on tak jak na poniższej fotografii.

Zestaw, który otrzymałem od sklepu ELUXO.PL to „Whisky 10-cio letnie” – pakiet czterech buteleczek po 50ml. W jego skład wchodzą Craigellachie 10YO w edycji Battlehill, Jura 10YO, Benromach 10YO i Glengoyne 10Yo w edycji Jolomo. Z tego zestawu wcześniej znana była mi tylko Jura 10YO – degustując ją po raz kolejny upewniłem się, że na pewno kolejny raz po nią nie sięgnę, ale jeśli tylko będę miał okazję z pewnością zakupię butelkę whisky Benromach 10YO.

Wszystkie dostępne zestawy sampli możecie zobaczyć na stronie sklepu ELUXO.PL. Ja ze swojej strony mogę polecić Wam kilka najciekawszych w mojej opinii:

Whisky powyżej 55% – SAMPLE 4 x 50 ml
Whisky z beczki po Sherry – SAMPLE 4 x 50 ml
Whisky ekstremalnie torfowa – SAMPLE 4 x 50 ml
Whisky japońska – SAMPLE 4 x 50 ml

A czy Wy sięgacie czasem po sample whisky? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • sample whisky
  • https://moje-drinki pl/sample-whisky-czy-warto-interesowac-sie-tym-tematem/
  • Gdzie kupić sample whisky
  • Zestaw próbek whisky
  • whisky na sample