Klasyczny long drink na bazie whiskey Jack Daniel’s – Lynchburg Lemonade od niedawna dostępny jest w Polsce w wersji RTD (ready to drink) w puszce o pojemności 330 ml.

Lynchburg Lemonade to cocktail na bazie whiskey Jack Daniel’s Old No.7, z dodatkiem likieru pomarańczowego Triple Sec i lemoniady cytrynowej. Bardzo miłym zaskoczeniem jest dla mnie pojawienie się właśnie takiej mieszanki w wersji w puszce. Jest to bardzo miła odmiana od najpowszechniejszych dwuskładnikowych połączeń typu whisky & cola,  rum & lime, itp.

Dokładnie o smaku tego napoju napiszę w krótkiej nocie na końcu tego artykułu, ale już teraz warto podkreślić, że prestiż marki zobowiązuje i producent wyszedł z tej próby z podniesioną głową. Lekko gazowany napój świetnie orzeźwia, nie jest przesadnie słodki, ani nie odrzuca zbytnią alkoholowością.

Jest to bardzo ciekawa pozycja, z nowości, które pojawiły się na rynku w ostatnim czasie i zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Na koniec zapraszam jeszcze do krótkiej notki, w której opisuje swoje odczucia po degustacji Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade.

Nazwa: Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade

Zawartość alkoholu: 5%

Pojemność: 330 ml

Cena: ok. 5,99 zł

Ogólne wrażenia:

Puszka po zakupie wylądowała w lodówce, upalny weekend to bardzo dobry czas na „lekkie” i niezobowiązujące degustacje. Po otwarciu puszki dominował przyjemny cytrusowy aromat cytryny, limonki i pomarańczy. Whiskey w aromacie ciężko się doszukać, ale to właśnie jedna z cech tego cocktailu. W smaku pierwszy łyk to lekko alkoholowe połączenie nut gorzkiej pomarańczy z tanicznością whiskey, przełamane smakiem gazowanej lemoniady. Z każdym kolejnym łykiem język adaptuje się do zawartości alkoholu i w połowie puszki byłem przekonany, że piję zwykłą lemoniadę – jednak procenty uderzały tak jak powinny 🙂
Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade to bardzo dobrze przygotowany napój RTD, który śmiało można polecić każdemu, kto szuka ciekawego cocktailu zamkniętego w puszce.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • https://moje-drinki pl/ready-to-drink-5-jack-daniels-lynchburg-lemonade/
  • jack daniels lynchburg lemonade puszka kalorie
  • jack Daniels lynchburg lemonade weglowodany
  • lynchburg lemonade puszka kcal
  • whiskey puszka