Highlander Original Blended Whisky to jedna z wielu pozycji najniższego segmentu cenowego na polskim rynku. Dostępna jest głównie  w małych sieciach handlowych typu Lewiatan, Delikatesy Centrum i Żabka. Nie dziwi więc fakt, że podobnie jak było w przypadku whisky Golden Loch z Biedronki na rynek trafiła wersja RTD w połączeniu z colą, które przygotowane w odpowiednich proporcjach potrafi wiele wybaczyć kiepskiej whisky.

Jeśli już poruszyłem temat receptury i maskowania błędów, to w tym miejscu warto pochwalić właśnie recepturę ponieważ pijąc ten drink nie czuć wad taniej whisky, co prawda cola smakuje dosyć specyficznie jednak nie smakuje źle.  Po schłodzeniu można wypić jedną puszeczkę dla relaksu, jednak ze względu na stosunkowo wysoką słodycz odradzałbym spożywanie większych ilości .

Podsumujmy więc całokształt w krótkiej notce degustacyjnej.

 

Nazwa: Highlander Whisky & Cola

Zawartość alkoholu: 6%

Pojemność: 330 ml

Cena: 4,99 zł

Ogólne wrażenia:

Całość jest umiarkowanie słodka, co przy bardzo dobrze zamaskowanym alkoholu tworzy bardzo pijalny napój. W  mojej opinii jednak alkohol jest zbyt słabo wyczuwalny, ponieważ chwilami zastanawiałem się czy piję napój RTD czy Colę o smaku whisky. Całość bardzo przeciętna chociaż na plus zdecydowanie jest wspomniana wcześniej umiarkowana słodycz.  Podsumowując – sięgając po ten produkt nie oczekiwałem wiele i ostatecznie dostałem to czego się spodziewałem. Może to co powiem zabrzmi trochę dziwnie, ale Golden Loch & Cola miał więcej wyrazu niż Highlander Whisky & Cola.

 

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • https://moje-drinki pl/ready-to-drink-4-highlander-whisky-cola/
  • highlander whisky
  • highlander whisky opinie
  • whisky highlander
  • highlander whisky puszka