Drugi wpis z serii ‘Ready to drink’ poświęcimy  drinkowi William Lawson’s scotch Whisky & Cola, który na polskim rynku dostępny jest już od dosyć dawna, jednak nie zyskał on wielkiej popularności.

8710562130214-william-lawsons-250ml-scotch-whisky-cola-300x300

Rozpoznawalna ciemnozielona puszka z czarną grafiką, której na sklepowej półce nie sposób pomylić z niczym innym,  o pojemności 200 ml mieści w sobie całkiem sporą dawkę whisky w stosunku do coli ponieważ drink ten ma aż 7% alkoholu. To w porównaniu do innych dostępnych napojów tego typu jest wynikiem ponadprzeciętnym, dlatego że w innych drinkach może i jest to zazwyczaj 6% alkoholu, ale mają one pojemność 330 ml co daje znacznie mniejszą objętość alkoholu zmieszanego z dowolnym napojem smakowym.

Wkraczając do sedna sprawy:

Nazwa: William Lawson’s scotch Whisky & Cola

Zawartość alkoholu: 7%

Pojemność: 250 ml

Cena: 5-6zł
W aromacie tego drinka można wyczuć kilka głównych nut. Są to m.in. zapach dymny, waniliowy, migdałowy, łupin orzechów, kory drzewnej, suszu owocowego, oraz karmelu.

csm_whisky_cola_0f8b33ef17

Pijąc William Lawson’s scotch Whisky & Cola najpierw to cola bardzo agresywnie pokrywa język i podniebienie bąbelkami, a następnie z jeszcze większa mocą alkohol znieczula czubek języka.
Istotne jest to, że smak whisky zdecydowanie przezwycięża smak coli. W ustach panuje wszechobecny dymny posmak, cierpki smak drewna, oraz delikatne nuty owocowe sugerujące smak suszonej śliwki. Ostatnim wyczuwalnym akcentem jest charakterystyczna kwaskowatość coli, która wieńczy charakter całokształtu smaków.

Finish jest bardzo długi, co szczególnie cechuje whisky William Lawson’s. Jest on dymny, delikatnie cierpki, ze słodowymi nutami. Na końcu alkohol dzięki działaniu coli nie jest wyczuwalny.

Nie wiadomo jakiej coli użyto w procesie produkcji tego drinka, ale po jego degustacji jednogłośnie potwierdziliśmy, że nie jest to na pewno oryginalna Coca-Cola.
Willam Lawson’s scotch Whisky & Cola jest bardzo popularnym i lubianym napojem RTD na zachodzie Europy. W Polsce mimo, że dostępny jest już ładnych pare lat nie zyskał on tak dużej popularności- może to po prostu kwestia jego wysokiej ceny jak na nasze polskie warunki.
Drink ten szczególnie polecam każdemu, kto szuka zdecydowanego i mocnego smaku.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • ile procent ma whisky z cola
  • DRINK PUSZKA COLA WHYSKI
  • mocne drinki w puszce rtd
  • william lawson drink
  • William waniliowy whisky