W  ciągu ostatnich dwóch lat rynek napojów RTD (Ready to drink) w Polsce przeżył dynamiczny rozwój.
To co do tej pory było dostępne głównie za granicą naszego kraju zaczęło pojawiać się na sklepowych półkach i teraz praktycznie w każdym sklepie możemy dostać whisk(e)y czy rum z colą, wódkę z sokiem żurawinowym, albo limonkowym lub całą masę kolorowych drinków gotowych do wypicia.

Różnią się one jednak  od produktów dostępnych za granicą głównie procentową zawartością alkoholu, oraz obecnością banderoli, której państwo polskie nie omieszkało nakleić na każdej puszce, czy butelce z takim napojem.

jd2-212x300

Dzisiaj zajmiemy się produktem z fabryki Jacka Daniels’a, czyli Jack Daniel’s & Ginger.

Na początek standardowo kilka informacji czysto technicznych:

 

Nazwa: Jack Daniel’s & Ginger

Zawartość alkoholu: 6%

Pojemność: 330 ml

Cena: 7-8 zł

 

Puszka w klasycznych kolorach, do których przyzwyczaił nas Jack Daniel’s, czyli w tonacji czerni i bieli dodatkowo wzbogacona zielonymi elementami nawiązującymi do Imbiru, który jest głównym dodatkiem w tym drinku.

Po otwarciu rozkwita  świeży zapach imbiru, oraz mieszanki wanilii, migdałów i kukurydzy (czyli charakterystycznych aromatów Jacka Daniels’a). Połączenie tej whiskey z piwem imbirowym nad podziw dobrze pozwoliło uwydatnić jej naturalne aromaty.

W smaku jest bardzo lekki, delikatnie gazowany. Dominuje słodko- pikantny charakter piwa imbirowego, natomiast whiskey wyraźnie wyczuwalna jest w finiszu. To chyba najlepsze połączenie whiskey z napojem gazowanym. Jack z colą nie umywa się do tego wariantu smakowego. Dodatkowo imbir bardzo przyjemnie rozgrzewa, a whiskey odpręża- dlatego jest to wyjątkowo dobre połączenie na chłodniejsze jesienne wieczory.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • whiskey ginger jack daniels
  • https://moje-drinki pl/ready-drink-1-jack-daniels-ginger/
  • drinki w puszkach
  • drink whiskey piwo gingers
  • whisky z piwem imbirowym