Tak długa i skomplikowana na pierwszy rzut oka nazwa nie nadaje się żeby umieścić ją na etykiecie piwa, ale jednak… Jeśli spojrzymy na nią ze zrozumieniem odczytać możemy z niej całą misję jaką pełni to piwo.

Fundacja Rak’n Roll rozpoczęła kampanię pod nazwą “Pijani życiem”, która ma na celu zachęcenie ludzi do przekazywania swojego 1% podatku na rzecz działań tej właśnie fundacji. Nie bez znaczenia jest tutaj nazwa wspomnianego piwa bezalkoholowego ponieważ, aby przekazać swój 1% podatku na rzecz fundacji Rak’n Roll w zeznaniu podatkowym trzeba podać numer KRS 0000 338 803 – teraz ta nazwa nabrała zupełnie innego znaczenia, prawda!?

foto. materiały promocyjne

Kampanię “Pijani życiem” otworzyła premiera teledysku do utworu “Dla Nas KRS 0000 338 803” zespołu The Dumplings. W teledysku wzięli udział podopieczni fundacji, którzy dzięki jej pomocy pokonali raka i dzisiaj mogą żyć pełnią życia. Na planie pojawiło się również wspomniane na początku piwo “KRS 0000 338 803”. Teledysk został wyreżyserowany przez znaną aktorkę Olgę Bołądź, która po raz pierwszy miała okazję usiąść na stołku reżysera, co w mojej opinii udało się jej znakomicie.

Piwo “KRS 0000 338 803” na chwilę obecną dostępne jest w wybranych lokalach gastronomicznych w całym kraju, oraz w sieci Frisco.pl.

Jeśli uda mi się zdobyć chociaż jedną butelkę tego piwa na pewno pojawi się ono na blogu!

foto. materiały promocyjne

 


Na koniec jeszcze dla wszystkich zainteresowanych pozostawię informację o samej fundacji Rak’n Roll, ich celach i podejmowanych działaniach.

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.
Od początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, przełamywanie tabu związanego z tą chorobą, a także poprawa jakości życia chorych. Działania fundacji mają inspirować do pozytywnego myślenia, dostarczać przydatnych rozwiązań, a także zmieniać wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej.
W ciągu prawie 10 lat istnienia zrealizowaliśmy wiele projektów, które pomogły przełamać schemat myślenia o raku, a także pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób. Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia.
Działania fundacji można wesprzeć przekazując 1% podatku – KRS 0000 338 803, wpłatami na konto: Fundacja Rak’nRoll Wygraj Życie 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042 lub wspierając nasze projekty – więcej informacji na stronie www.raknroll.pl.
(Cytat za www.raknroll.pl)