Nic nie sprawia takiej radości, jak to kiedy Twoja praca jest doceniana przez innych! To właśnie dzięki wspaniałym czytelnikom bloga Moje-Drinki.pl powstaje trzecia część przeglądu wódek czystych. Dwie poprzednie edycje ciągle cieszą się niemalejącą popularnością.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do trzeciej edycji przeglądu wódek czystych wybrałem wódki, o które prosili czytelnicy jak i wódki, które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku i próbują zdobyć miejsce na naszych stołach. Poniżej zamieszczam listę wybranych butelek – mam nadzieję, że mój wybór przypadnie Wam do gustu, ale tak jak w poprzednich edycjach  jestem otwarty na Wasze propozycje – dlatego zapraszam do komentowania!

W tym roku pozostajemy przy metodzie degustacji, z której  korzystałem z poprzednich edycjach. Dla osób, które trafiły tu po raz pierwszy opisze ją pokrótce. Jest to nieco zmodyfikowana klasyczna metoda degustacji alkoholi mocnych. Analizę przeprowadzam w kieliszku tulipanowym, a wódkę opisuję w trzech różnych przedziałach temperatur, w których zazwyczaj podawana jest wódka.

– temperaturze pokojowej (ok. 20-24 st. C)
– temperaturze Perfect Serve (4-6 st. C)
– wódka zmrożona do temperatury około -10 st. C.

Ten sposób opisu pozwala zaobserwować jak zmienia się smak i aromat wódki pod wpływem zmian temperatury, oraz wybrać odpowiednią dla siebie wódkę.

W przeglądzie znajdą się poniższe wódki:

 1. Wódka Jednorodna Pszeniczna
 2. Moniuszko Premium Classic Vodka
 3. Wódka ziemniaczana – MILER Spirits Maj 2019
 4. Björn Crystal Wódka Czysta
 5. Wyborowa Polski Ziemniak
 6. Adam Mickiewicz Wódka Premium
 7. Słowacki Wódka Premium
 8. Jarzębiak Czysty Luksus – Polish Vodka
 9. Polonaise Premium Quality Polish Vodka
 10. Janosik Wódka Czysta
 11. Amundsen Vodka

Tak jak w zeszłych latach prawdopodobnie lista ta powiększy się z biegiem czasu o kilka dodatkowych pozycji, dlatego jeśli macie jakieś propozycje i sugestie zamieszczajcie je w komentarzach lub kierujcie bezpośrednio w wiadomościach mailowych. Jak widać z roku na rok pojawiają się na rynku nowe pozycje, dzięki czemu po raz kolejny możemy razem odkrywać różnorodność Świata wódek czystych.

Zapraszam również do obserwowania naszego profilu na Facebooku i Instagramie, aby być na bieżąco z nowościami!

 

 

 

 

 

 

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

 • bjorn wódka opinie
 • wódka adam mickiewicz opinie
 • wódka bjorn opinie
 • wódka bjorn crystal opinie
 • bjorn cristal opinie