15 marca 2016 roku Kraków zyskał ponad 200 nowych Ambasadorów Polskiej Wódki. W Starej Zajezdni na ul. św. Wawrzyńca w Krakowie odbyła się ostatnia z cyklu degustacji Polish Vodka Tour.

Były to warsztaty organizowane przez Muzeum Polskiej Wódki. Spotkanie składało się z części teoretycznej poświęconej historii wódki, polskim tradycjom gorzelniczym, oraz pojęciu Polskiej Wódki. Kolejną częścią była degustacja trzech gatunków wódki wraz ze specjalnie w tym celu przygotowanymi potrawami podkreślającymi ich indywidualne cechy smakowe.

Polish Vodka Tour_KRAKÓW_2 (800x533)

fot. materiały prasowe

Podczas spotkania można było spróbować wódki ziemniaczanej, żytniej i pszenicznej reprezentowanych kolejno przez marki Luksusowa, Wyborowa i Ostoya. Spotkanie prowadził ambasador Polskiej Wódki Maciej Starosolski, oraz wybitny kucharz Grzegorz Łapanowski, który jest autorem przepisów na wszystkie serwowane tego wieczoru potrawy.
Duet prowadzących świetnie zabawiał uczestników, ale jednocześnie przekazał ogrom informacji.

Polish Vodka Tour_KRAKÓW_4

fot. materiały prasowe

Takie spotkania to doskonała okazja do odkrywania na nowo Polskiego trunku narodowego, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko “płaskim alkoholem”, ale pełnowymiarowym przestrzennym doznaniem smakowym, kryjącym wiele nieodkrytych dotąd smaków.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Czuję się bardzo zaszczycony , że zostałem zaproszony na to niezwykłe wydarzenie.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • ambasador wódki kraków
  • wodka kraftowa