Lech Ice Bloody Orange to nowość od Kompanii Piwowarskiej przygotowana na lato 2017. Mam przyjemność wypróbować je dzięki uprzejmości platformy TestMeToo.com
Ostatnio wszelkiej maści radlery robię sam, jednak od czasu do czasu kiedy na rynku pojawia się coś nowego i godnego uwagi decyduje się wypróbować dany produkt. Lech Ice Bloody Orange to połączenie piwa Lech Premium i pomarańczowej lemoniady.


W części smakowych radlerów/shandy największą wadą jest zbyt wysoka intensywność dodawanych aromatów, przez co pijąc je ma się odczucie sztuczności. Lech na szczęście wyszedł z tej próby obronną ręką, ponieważ aromaty nie są dominujące, a są jedynie wkomponowane w tło tworząc spójny aromat w połączeniu ze słodowym zapachem piwa Lech Premium.


Ważnym elementem wpływającym na jego odbiór jest temperatura serwowania. Tak jak sugeruje producent najlepiej smakuje schłodzone. W temperaturze pokojowej dominuje całkowicie smak pomarańczy i słodycz, a po kilku godzinach w lodówce smak staje się bardziej zbalansowany. W temperaturze 8-5°C smak piwa staje się wyraźniejszy, jednak nie dominujący. Dlatego do bezpośredniego spożycia najlepiej wybierać piwo bezpośrednio z lodówki, a nie z półki.

Ogólny balans określić można zdecydowanie na plus. Odpowiednio schłodzone nie jest za słodkie, można wyczuć w nim lekką goryczkę i słodowość. Zawartość alkoholu na poziomie 2% sprawia, że jest ono bardzo pijalne, a podczas upalnego dnia nie powoduje zbyt szybkiego uczucia upojenia alkoholowego.

Obok Lech Ice Shandy i Mojito, Bloody Orange to jedna z najlepszych propozycji na nadchodzące lato!
Na koniec zapraszam jeszcze na tradycyjną notę degustacyjną.

 

Informacje podstawowe:

Nazwa:  Lech Ice Blood Orange
Gatunek:  Radler
Zawartość alkoholu:  2%
Cena: około 2,50 zł

Nota degustacyjna:

Barwa: Po nalaniu do szkła piwo ma barwę charakterystyczną dla gazowanego napoju o smaku pomarańczy.

Piana: Piana zbudowana jest z gruboziarnistych pęcherzyków, przez co jest bardzo krótkotrwała. W tym przypadku nie jest to wada, ponieważ jest to charakterystyczna cecha radlerów/shandy.

Aromat: Zdecydowanie od początku do końca dominującą nutą jest aromat pomarańczy, w  tle towarzyszy mu słodowy aromat charakterystyczny dla piwa Lech Premium.

Smak: Bardzo lekki, słodko-kwaśny. Rządzi oczywiście smak pomarańczy, a w tle pojawiają się słodowe nuty z ledwie wyczuwalną goryczką. Bardzo orzeźwiające, zdecydowanie przypadnie do gustu niejednej kobiecie!

 

TestMeToo - dołącz do nas