TsingTao to piwo pochodzące z Chin. Jak mówi ‘propaganda’ jest to jedno z najpopularniejszych piw w Chinach. Browar TsingTao produkuje piwo od roku 1903. Czy jednak skoro piwo to smakuje Chińczykom, to zasmakuje również ono polskiemu konsumentowi?

tsingtao

Raczej nie, ponieważ zarówno w smaku jak i w zapachu jest ono wyczuwalnie rozwodnione, a bardzo niskie nagazowanie tylko potęguje ten efekt. Dodatkowo na fali coraz prężniej rozwijających się w Polsce browarów craftowych, kiedy już rodzime koncerniaki wyglądają coraz słabiej takie piwo nie ma raczej szansy zaskarbić sobie serc Polaków.

Żeby tradycji stało się zadość zapraszam na szczegółową notkę degustacyjną.


Informacje ogólne:

Nazwa: TsingTao
Browar: TsingTao Brewery CO., LTD. Qingdao China
Zawartość alkoholu: 4,7 %

Skład: Woda, słód jęczmienny, ryż, chmiel

tsingtao 1

Nota degustacyjna:

Barwa: TsingTao to piwo niesamowicie jasne i przejrzyste. Kolor początkowo byłbym skłonny określić jako jasno złoty, ale kiedy barwa piwa przestaje kontrastować z bielą piany to ewidentnie widać, że jest to trunek o blado słomkowym zabarwieniu.

Piana: Nie wiem czy jest w ogóle o czym wspominać. Piana najpierw jest, a potem jej nie ma. Podczas nalewania niezwykle obfita piana, zbudowana ze średnich pęcherzyków chwile po nalaniu zupełnie znika, praktycznie nie brudząc przy tym szkła. W sumie przy piwach zawierających w składzie ryż bardzo często piana jest krótkotrwała, ale nie aż w takim stopniu.chińskie piwo

Zapach: Woda podobno jest cieczą bez smaku i zapachu, jednak pierwszym co przyszło mi na myśl kiedy sprawdzałem zapach tego piwa to właśnie woda. Już po pierwszym wdechu wiedziałem, że piwo będzie dosyć mocno rozwodnione. A co poza tym? Jak w typowym koncerniaku czuć zapach słodu, dosyć jasnego jednak w tle majaczyło coś przypominające delikatnie przypalone ciasto biszkoptowe.

Smak: Tak jak to zapowiada zapach, piwo jest bardzo rozwodnione. Bardzo lekko słodowe, ale brak w nim jakiejkolwiek wyrazistości. Goryczka jest lekko kwaskowata, do tego piwo ma tak małe nasycenie, że potęguje dodatkowo jego nijakość.

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • piwo do obiadu