Jeśli chcesz wraz z paroma łykami odbyć podróż poprzez
egzotyczne aromaty zaoceanicznych chmieli, to zapraszam
Cię do mojego świata. Celebruj ze mną każdy łyk piwa,
któremu płatki ryżu nadały lekkości smaku.
Swobodnie nurkuj w połączeniu zapachów i smaków, tak
troskliwie dobranych. Ten napój powstał z miłości dwóch
pasjonatów do tworzenia piwa właśnie na taką chwilę,
Wlej do szklanki, przyłóż do ucha i posłuchaj szumu
oceanu.

‘Molly IPA’ Doctor Brew

Takimi właśnie słowami Panowie z browaru kontraktowego Doctor Brew zachęcają nas do spróbowania Molly IPA. Jednak po tym co mówi się o tym piwie śmiem stwierdzić, że zachęta nie jest w tym przypadku nawet potrzebna. Molly IPA przez wiele osób nazwane zostało najlepszym piwem od Doctor Brew.
Osobiście byłem bardzo ciekaw tego piwa. Czy jestem zawiedziony? Zupełnie nie! A dlaczego- o tym nieco później.

Molly IPA Doctor Brew

Piwo dzięki użyciu słodu pilzneńskiego i płatków ryżowych ma ciekawy jasny kolor, a za niezwykle wysoką goryczkę odpowiada aż 5 gatunków chmielu, w tym 3 amerykańskie i 2 australijskie.
Co z tego wyszło? Zapraszam do notki degustacyjnej.


Informacje ogólne:

Nazwa: Molly IPA
Browar: Doctor Brew
Zawartość alkoholu: 7,1 %
Ekstrakt wagowy: 16 %
Goryczka: 95 IBU

Słody: Pilzneński, płatki ryżowe
Chmiele: Mosaic, Cenntenial, Chinook, Ella, Topaz

Molly IPA

Nota degustacyjna:

Barwa: Złota cytryna to chyba najlepsze określenie barwy tego piwa. Delikatnie mętna, ale przejrzysta. Dla mnie ten kolor kojarzy się z dłuuugim wakacyjnym urlopem. Rozmarzyłem się…

Piana: Pianę jaka zdobi Molly IPA można postawić za wzorzec idealnej bieli. Tak doskonale białej piany nie widziałem już dawno. Zbudowana jest z bardzo drobnych pęcherzyków, początkowo bardzo wysoka, z czasem opada do mniej więcej połowy początkowej wysokości.

Zapach: Panowie zachęcali do ‘nurkowania’ w aromatach i rzeczywiście jest w czym się zanurzyć. Molly IPA bije ‘na łeb na szyję’ wszystkie poprzednie piwa od Doctor Brew, które miałem okazję spróbować. Jest niezwykle intensywny i bogaty. Mango, pomarańcza, ananas, cytryna i limonka, pomelo, oraz królujący w tym piwie grapefruit. Do tego w drugie tępo pojawiają się aroamty żywiczne, ziołowe, może nawet delikatnie kwiatowe- choć ten zapach może pochodzić bardziej z kierunku owoców.

Smak: Piwo to jest rześkie, świeże i pobudzające. Intensywna i wyrazista goryczka kontrowana jest owocową i słodową słodyczą. Tak jak w aromacie również na języku odkrywamy głębię owocowych smaków na przemian z delikatną kwaskowatością, kontrowanych przez grapefruitową goryczkę.
Molly IPA zdecydowanie za szybko się kończy.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • piwo dr brew
  • doctor brew kufel
  • dr brew piwa
  • kufel ipa
  • Piwo DRBREW Molly ipa