“Dzisiaj nauczę Cię od nowa jak się całować.
W tym co robisz musi być więcej Ciebie, więcej czułości.
Musisz zwilżyć usta przed pierwszym dotknięciem.
I robić to tak jakby przepełniało cię pragnienie
picia z moich ust i wymieniania się ze mną oddechami.
Jeśli kręci Ci się w głowie, to znak, że robisz wszystko
dobrze. Jeśli zamkniesz oczy, to ta chwila będzie tylko
dla nas. Powąchaj mnie, to perfumy od Mosaic™

Doctor Brew – Mosaic IPA

Myślałem, że opis Kinky ALE, był ‘szalony’ a tu proszę jakie miłe zaskoczenie. Próbując Mosaic IPA szukałem w nim nawiązań do tego właśnie opisu. Zapach jest zdecydowanie bardzo rozbudowany i niezwykle trafne jest porównanie do wykwintnych perfum. Natomiast nawiązanie do ponownej nauki całowania skojarzyło mi się z ponownym odkrywaniem piwnej goryczki, która w tym piwie jest wyjątkowa.
Poznajmy więc lepiej to piwo i nauczmy się go od nowa.

Mosaic IPA

Informacje ogólne:

Nazwa: Mosiaic IPA
Browar: Doctor Brew
Zawartość alkoholu: 6,2 %
Ekstrakt wagowy: 16 %
Goryczka: 71 IBU

Słody: Pale Ale
Chmiele: Mosaic

doctor brew

Nota degustacyjna:

Barwa: Kto był nad morzem i zbierał bursztyny, ten po nalaniu Mosaic IPA do szkła przypomni sobie te chwile. Piwo to jest idealnym wzorem bursztynowej barwy, która jest tak charakterystyczna dla piw warzonych ze słodu Pale Ale.

Piana: Pianę w tym piwie można określić ogólnie jako średnią, a szczegółowo jej ocena może brzmieć w następujący sposób. Średnio pęcherzykowa, średnio obfita i średnio trwała.


Zapach: Aromat jak dobre perfumy- jest wyrazisty, ale nie jest przesycony. W pierwszej chwili wyczuwalny jest delikatny aromat słodowy, wraz z kolejnym wciągnięciem powietrza dochodzą słodkie kwiatowe nuty. Na koniec wyczuć można jeszcze białe owoce takie jak banan i jabłko.

Smak: Taki słodki aromat mógłby zapowiadać równie słodki smak, ale nic bardziej błędnego. Mosaic IPA jest bardzo wytrawnym piwem. Już od samego początku króluje wyrazista, ale krótkotrwała goryczka. Smaku dopełnia cytrusowa kwaskowatość, która łamie goryczkę i dodaje piwu świeżości.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • piwo craftowe