Długo zastanawiałem się jak zacząć ten wpis, aż wreszcie znalazłem idealny początek. Double IPA od Doctor Brew to piwo, które daje efekt jak trzy zwykłe piwa, a do tego smakuje jak żadne inne.


Piwo to jest definicją perfekcyjnej goryczki, nie ma w nim ani kszty przypadku, a każda składowa jego smaku jest wynikiem przemyślanych działań. Połączenie trzech słodów i pięciu chmielów tworzy zaskakujące piwo. Połączenie delikatnego słodkiego smaku ze zdecydowaną goryczką to wyzwanie, któremu wielu browarników nie podołało, ale tutaj otrzymujemy piwo spełniające wszelkie oczekiwania. Skończmy jednak zachwalania i przejdźmy do szczegółowego opisu walorów Double IPA.

Double IPA

Informacje ogólne:

Nazwa: Double IPA
Browar: Doctor Brew
Zawartość alkoholu: 8 %
Ekstrakt wagowy: 18%
Goryczka: 99 IBU

Słody: Pale Ale, pszeniczny, karmelowy
Chmiele: Centennial, Magnum, Cascade Summer, Amarillo

doctor brew

Nota degustacyjna:

Barwa: Piwo klarowne, jednak na dnie butelki pozostaje dosyć duża ilość osadu. Po nalaniu do pokala uzyskujemy piękny pełny bursztynowy kolor, ze zdecydowanymi refleksami mocnej herbaty, oraz delikatnej czerwieni.

Piana: Piwna korona zbudowana jest z piany średnio pęcherzykowej. Opada niestety dosyć szybko do około ½ początkowej wysokości. Pozostała część piany jest już o wiele bardziej trwała i długo pozostaje na powierzchni.

Zapach: W pierwszym kontakcie wyraźnie i dominująco wyczuwalne są nuty słodowe, oraz subtelny aromat chmielu. Zagłębiając się w aromat Double IPA napotkamy subtelny aromat karmelu, miodu kwiatowego oraz limonki. Aromat w pierwszym kontakcie bardzo prosty i ubogi zyskuje bardzo dużo przy dłuższym kontakcie.

Smak:  Biorąc do ust łyk Double IPA od Doctor Brew, najpierw napotykamy zdecydowaną słodycz, ale zaraz za nią nadchodzi fala zdecydowanej i odważnej goryczki. Posmak pozostający w ustach jest swoistą mieszanką słodkiej pomarańczy, kwaśnej limonki, oraz powoli zanikającej goryczki.
Goryczka sama w sobie nie jest bardzo intensywna. Można określić ją jako średnio intensywną, jednak w połączeniu z początkową słodyczą i pojawiającymi się w finishu cytrusami daje genialne odczucie.

Jak dla mnie jest to piwo zdecydowanie godne polecenia!

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • doctor brew double ipa