“ W twoich rękach właśnie impreza się zaczyna,
a w butelce filozoficzny skutek czy przyczyna?
Więc spij nektar z tego butelkowego naczynia,
weź to poczuj na sobie, bo to zmienia wnętrza
klimat. To jest Summer Ale podbudowany
chmielami, tak by smak między nami
rozpływał się owocami”

Doctor Brew- „Summer Ale”

Takie właśnie wyjątkowe słowa znaleźć możemy na kontr etykiecie piwa Summer Ale z browaru Doctro Brew.
Summer Ale to pierwsze piwo, które pojawia się w przeglądzie piw z browaru Doctor Brew. Jak sama nazwa wskazuje, jest to trunek dedykowany na długie letnie wieczory, bądź weekendy przy grillu. Od typowego letniego piwa wymaga się, aby było lekkie go picia, nie miało ciężkiej goryczki, ale żeby jego smak na długo pozostawał w pamięci.

5 (800x533)

Summer Ale spełnia wszystkie te wymogi. Jednak patrząc na ilość słodów i chmielów użytych do jego wyprodukowania można odnieść zupełnie inne wrażenie. Nic bardziej mylnego, browarnicy z Doctor Brew nie użyli żadnego składnika bezpodstawnie, a dokładnie takie połączenie dało piwo w sam raz na lato. W smaku lekkie i orzeźwiające, ale nadal o odpowiedniej zawartości alkoholu.


Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze czyli notki degustacyjnej Summer Ale.

Informacje ogólne:

Nazwa: Summer Ale
Browar: Doctor Brew
Zawartość alkoholu: 4,2 %
Ekstrakt wagowy: 11%
Goryczka: 46 IBU

Słody: wiedeński, pilzneński, Pale Ale, pszeniczny
Chmiele: CITRA, Mosaic, Polaris, Aramis

6 (533x800)

Nota degustacyjna:

Barwa: Po nalaniu do szkła, ukazała się dosyć klarowna barwa o intensywnym żółto- złotym odcieniu z pomarańczowo- brzoskwiniowymi refleksami. Coś jak zachód Słońca w gorące, bezchmurne letnie popołudnie.

Piana: W szkle formuje się dosyć bogata piana, o drobno pęcherzykowatej strukturze. Trwa stosunkowo długo, dzięki czemu delikatne owocowe aromaty cały czas krążą w okolicach nosa zachęcając do picia.

Zapach: Tak jak można spodziewać się po piwach w stylu Summer Ale, w nosie kotłuje się bogactwo owocowych aromatów, na czele z bardzo słodkim mango, oraz swojskim jabłkiem. Aromat jak na lekkie letnie piwo przystało nie przytłacza nutami słodowymi, ani ciężkimi i skomplikowanymi zapachami. Jest prosto i owocowo- tak jak zapowiadano na etykiecie.

Smak:  W smaku  mango odeszło w cień, ustępując miejsca na scenie gruszce i ferii cytrusowych smaków. Lekka kwaskowatość dopełnia efektu orzeźwienia. Piwo to charakteryzuje się średnią goryczką, która w trakcie picia delikatnie narasta. Jednak w piwie tym nie wychodzi ona przed szereg tylko stanowi swoiste dopełnienie dzieła.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • DR BREW SUMMER ALE
  • piwo letnie ale
  • styl summer ale
  • summer ale doctor brew
  • summer ale dr brew