Po małej przerwie wracają na bloga piwa z Limanowskiego browaru Browars. Piwo Limanowskie Pszeniczne trafiło nareszcie do pokala, który czekał na nie już tak długo, że jakby nie był w  półce to pewnie pokryłby się grubą warstwą kurzu.

Piwo Limanowskie Pszeniczne może stać się stałą pozycją przede wszystkim dla osób, które lubią łagodne i słodkie piwa z niską goryczką. Osobiście lubię czasem wypić piwo pszeniczne w zastępstwie deseru. Dlaczego? Ponieważ świetnie gasi pragnienie, przy okazji korzenno bananowe akcenty sprawiają, że może ono zastąpić ciastko z owocami lub inną deserową propozycję.

W ogólnym rozrachunku Piwo Limanowskie Pszeniczne jest to bardzo poprawnie przygotowane piwo, bez znaczących wad. Jest bardzo pijalne i chociaż nie oferuje „orgazmu w ustach” to jednak zadowoli każdego, kto lubi od czasu do czasu sięgnąć po lekkiego weizena.


Po tym krótkim wstępie zapraszam na notę degustacyjną.

Informacje podstawowe

Nazwa: Piwo Limanowskie Pszeniczne
Browar: Browars
Styl: Weizen (Piwo Pszeniczne)
Ekstrakt: 12,5%
Alkohol:  5,6% obj.
Goryczka:  bd

Nota degustacyjna

Oko: Podczas nalewania początkowo, jest klarowne i ma intensywną ciemnozłotą barwę. Pod koniec nalewania luźny osad drożdżowy sprawia, że staje się bardzo mętne, niemal mleczne – jak na weizena przystało.
Piana: Piana początkowo dosyć wysoka, jednak szybko opada. Biała, zbudowana z pęcherzyków średniej wielkości.
Nos: Przyjemny słodki aromat. Wyraźnie wyczuwalna słodowość i nuty bananów. Goździki tworzą tło i nie grają pierwszych skrzypiec, co mi osobiście nie przeszkadza. W tle oprócz goździków pojawiają się jeszcze nuty skórki cytrusów.
Smak: W smaku znów zdecydowanie wyczuwalna jest umiarkowana słodycz, oraz smak bananów, z korzennymi akcentami goździków i cynamonu. Słodycz kontruje lekka cytrusowa kwasowość. Bardzo pijalne piwo, zarówno na chłodne wieczory, jak i upalne dni.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!