Dzisiaj przyjrzymy się kolejnej książce z naszej barowej biblioteczki. Tym razem jest to publikacja na temat piwa. Książkę tę wydała marka Książęce jako podsumowanie pewnego etapu obecności marki na rynku.

Piwo Książęce okładka

Co znajdziemy w tej książce?

Publikacja poświęcona jest czterem głównym piwom marki Książęce, które na stałe weszły do kanonu produkcji. Książka podzielona jest na cztery podstawowe części. W pierwszej poznamy podstawowe składniki piwa, oraz ich znaczenie. W kolejnej przedstawione są poszczególne rodzaje piw z portfolio marki Książęce. Każde z piw posiada opis składników użytych do jego produkcji, oraz notę degustacyjną z opisem poszczególnych doznać sensorycznych.
Następny rozdział wprowadza czytelnika w arkana degustacji piwa, uczy jak robić to poprawnie i na co zwracać szczególną uwagę. W ostatnim, a zarazem najobszerniejszym rozdziale znajdziemy przepisy kulinarne z wykorzystaniem każdego z piw marki Książęce.

Książęce 3 (800x533)

Wykonanie na poziomie!

Książka posiada elegancką grubą oprawę. Wewnątrz znajdziemy bogato ilustrowane stronice wykonane z wysokiej jakości papieru. Dodatkowo poszczególne rozdziały i podrozdziały oddzielone zostały stronicami z kalki technicznej, na którą naniesione są numery stron poszczególnych podrozdziałów. Kalka nałożona na grafikę otwierającą każdy rozdział tworzy imponujący spis treści. Jest to efektowne i bardzo ciekawe rozwiązanie.

Fotografie również nie stanowią kwestii do narzekania. Zdjęcia potraw zachwycają samym wyglądem, widać że wykonane są z wysoką dbałością o szczegóły.

Książęce 2 (800x533)

Książka nie tylko dla piwosza

Mimo, że książka poświęcona jest tylko jednaj marce piwa nie jest to pozycja wyłącznie dla zapalonych piwoszy lub fanów marki Książęce. Szczególnie adepci kuchni znajdą w niej wiele inspiracji. Dla osób, którym obca jest sztuka degustacji piwa książka ta może okazać się pomocna i otworzyć ich na zupełnie nowe doznania w kontakcie z doskonale znanymi im piwami.

Książęce 1 (800x533)

Naprawdę warto mieć ją w domu i sięgać po nią od czasu do czasu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • piwo burgundowe przepis