Gin jest bardzo popularnym alkoholem, jednak źródłem tej popularności jest popkultura, a nie skłonność do częstego picia. Wielokrotnie zdarza się, że pierwszy raz jest zarówno ostatnim. Człowiek z natury swojej lubi to co słodkie, a jeśli zwykły zjadacz chleba stanie przed dylematem z czym wypić gin, który akurat ma w barku, to pierwszym skojarzeniem jest tonik. I wtedy większość trafia na mur nie do przebicia.

gin z tonicem

Gorzki tonik, z gorzkim ginem, do tego jeszcze kwaśna cytryna- i jak to wypić, jak to takie ‘niedobre’? Wypić można całkiem normalnie, ale do niektórych drinków nasze kubki smakowe muszą dojrzeć. Na początek warto spróbować zmieszać gin ze słodkimi sokami owocowymi, takimi jak np. sok jabłkowy, bananowy lub nieco odmienny od wspomnianych sok grapefruitowy, jednak trzeba osłodzić go nieco syropem cukrowym.

Źródło: pinger.pl

Źródło: pinger.com

Jeśli szukamy czegoś innego niż alkohol + sok to warto wypróbować połączenie ginu, syropu cukrowego i soku z cytryny (patrz John Collins). Nie można zapominać również o lodzie, bez niego żaden drink nie będzie dobrze smakował. Ostatnią rzeczą, o której wspomnę są napoje typu Sprite, czy 7 Up. Co prawda maskują one smak alkoholu, robią to do tego stopnia, że czasem słyszy się stwierdzenie typu „ nie czuć tu żadnych procentów, dolej jeszcze trochę”, a rano wita nas ‘kac gigant’ i uzyskujemy efekt odwrotny od zamierzonego. Napoje typu ‘lemon-lime soda’ to bardzo dobre ‘wydłużacze’ drinków, jednak wymagają umiaru w stosowaniu, aby nie pozbawić napoju, który przygotowujemy charakteru i właściwego smaku.

gin i napisy

Drugą opcją jest używanie smakowych wariantów ginu, takich jak Gin lubuski żurawinowy i limonkowy. Mają one znacznie łagodniejszy charakter i słodszy smak, przez co osoby mające pierwszy kontakt z tym trunkiem, na pewno będą miały miłe wspomnienia.

Enjoy!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • z czym pic gin
  • jak pić gin
  • gin z czym pić
  • gin lubuski z czym pić
  • gin jak pić