Wraz ze wzrostem popularności whisky w Polsce, oraz coraz większą świadomością osób sięgających po starzone trunki powstają sklepy specjalizujące się w sprzedaży whisky, koniaków, rumów etc.

W prawie każdym większym Polskim mieście znajdziemy taki sklep. Nastała również kolej na Bydgoszcz, a to za sprawą prawdziwych pasjonatów złocistego trunku. Co ich do tego skłoniło? Otóż jak sami mówią, wszystko zaczęło się od spotkań ze znajomymi, którym towarzyszyła whisky. Z biegiem czasu, szukali nowych smaków, oraz nowych gatunków,  jednak mimo że oferta alkoholowa marketów, czy sklepów z różnymi alkoholami jest całkiem zadowalająca  to w żadnym z tych miejsc nie można było uzyskać bliższej informacji na temat wybranej butelki, a stojąc przed sklepową półką przeszukiwanie Internetu nie jest niczym przyjemnym i raczej nie na miejscu.

galeria whisky
Stąd też pomysł na miejsce nastawione głównie na whisky, w którym znajdziemy  nie tylko szeroki wybór butelek, ale również uzyskamy informację o smaku, aromacie oraz ogólnym charakterze whisky, która nas interesuje.

galeria whisky

Galeria whisky– bo tak się owe miejsce nazywa, znajduje się w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 66. Obok sklepu mieści się parking, oraz postój taksówek zatem z degustacji nie trzeba będzie wracać na piechotę. W sklepie znajdziemy ponad 230 różnych whisky. Prócz szkockiej whisky, spotkamy whisky z odległej Japonii, oraz Indii, Irlandzkie i Amerykańskie whiskey, bourbony, a także brandy, koniaki i prawdziwe francuskie szampany.
Na klientów czekają prawdziwe perły takie jak AbelrourA’bunadh, Bowmore 25, Hellyers Road Original (Australia-Tasmania), HighlandQueen 30YO (LIMITOWANA), Hakushu 18 YO, Kavalan Ex-Bourbon Cask, Tullibardine 25YO, Teeling 21YO Irish Single Malt Whiskey , Yamazaki 12 i 18 YO.

gleria whisky

Jednak to nie wszystko co właściciele przygotowali dla swoich klientów. W planach znajdują się również degustacje prowadzone przez Brand Ambasadorów największych destylarni, oraz przez specjalistów i pasjonatów, którzy na co dzień zajmują się tematyką whisky i prowadzeniem degustacji. Przyglądając się frekwencji podczas podobnych degustacji w innych miastach Polski, oraz tempie rozchodzenia się wejściówek na takie eventy może okazać się to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

galeria whisky

Niejednokrotnie byliśmy świadkami, że pasja w połączeniu z zapotrzebowaniem rynku jest kluczem do wielkiego sukcesu. Miejmy nadzieję, że Galeria whisky w Bydgoszczy stanie się prawdziwą świątynią alkoholi starzonych i źródłem popularyzacji kultury whisky w Polsce.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • https://moje-drinki pl/galeria-whisky-w-bydgoszczy-nowy-sklep-specjalistyczny/
  • galeria whisky bydgoszcz
  • sklep specjalistyczny alkohole bydgoszcz
  • gdzie kupić whisky bydgoszcz
  • sklep whisky bydgoszcz