W Krakowie 3 lutego w Starej Zajezdni na Kazimierzu odbyła się degustacja Polskiej Wódki, zorganizowana przez PVA (Polish Vodka Assocation- Stowarzyszenie Polska Wódka).

degustacja wódki (800x533)

W degustacji wzięło udział ponad 200 osób, a spotkaniu przewodził ambasador Polskiej Wódki pan Maciej Starosolski i Tomasz Jakubiak, który przygotował wyśmienite przekąski dedykowane specjalnie do każdego z degustowanych gatunków wódek.

Zaprezentowane zostały trzy wiodące polskie marki wódek:

Wyborowa- wódka żytnia
Luksusowa- wódka ziemniaczana
Pan Tadeusz- wódka pszeniczno- żytnia

Do każdej z wódek  pan Tomasz Jakubiak przygotował  wyśmienite propozycje dań m.in. suma z orzechowym pesto i musem z mango, oraz śledzia z konfiturą z cebuli i śliwek. Te dwie propozycje szczególnie przypadły mi do gustu.

degustacja wódki przekąski (800x533)

Pan Maciej Starosolski wprowadził uczestników w arkana degustacji alkoholi mocnych, oraz przybliżył historię wódki, a także jej rozwój na przestrzeni lat. Poruszył również kwestię usankcjonowania nazwy ‘Polska Wódka’ i znaczenia jakie niesie ze sobą ten fakt dla Polskiego przemysłu gorzelniczego.

degustacja wódki prowadzący (800x533)

Organizowanie tego typu spotkań znacząco wpływa na budowanie w społeczeństwie świadomości konsumpcyjnej, oraz świadomy wybór wódki w oparciu o jej smak.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • degustacja wodki krakow
  • degustacja wódki
  • trunki do obiadu
  • degustacja jedzenia krakow
  • degustacja polskiej wodki stara zajezdnia krakow