Styczeń to miesiąc nierozerwalnie wiążący się z karnawałowymi zabawami i różnorodnymi kolorowymi drinkami, które często zaskakują swoim niebanalnym  smakiem.
Jednym z najważniejszych składników drinków i cocktaili jest bez wątpienia gin. Ze względu na swój uniwersalny, a jednocześnie bardzo zrównoważony smak stał się podstawowym składnikiem wielu klasycznych drinków, będących już swoistymi ikonami popkultury takimi jak np. wytrawne Martini, czy mniej elegancki, ale święcący tryumfy gin z tonicem.

gin lubuski

Jednak wiele osób pamiętających czasy komunizmu może mieć złe wspomnienia odnośnie ginu, bo trunek, który wtedy nosił tą nazwę niewiele miał wspólnego z prawdziwym dobrym ginem.  Dla wielu osób problem stanowi również cena. Duża część wiodących marek, głównie angielskiego ginu ma ceny, które raczej zniechęcają zwykłego zjadacza chleba. Alternatywą jest jednak Gin lubuski, który oferuje bardzo wysoką jakość alkoholu w eleganckiej butelce i atrakcyjnej cenie.

Porównując Gin lubuski z innymi produktami segmentu cenowego ok. 30 zł można stwierdzić tylko jedno- zostawia on  konkurencję daleko w tyle, a porównując go z wiodącymi brytyjskimi markami ginu nie stwierdza się znacznej różnicy w smaku, a co równie ważne w aromacie trunku.

Cofnijmy się jednak w czasie i poznajmy nieco historii ginu. Wielu osobom gin kojarzy się głównie z Wielką Brytanią i właśnie ten kraj mylnie utożsamiany jest z ojczyzna ginu. Prawda jest jednak nieco inna. Pierwszy raz gin został wyprodukowany w XVII wieku w Holandii przez holenderskiego naukowca i fizyka Francisciusa Sylviusa, który swój produkt sprzedawał jako specyfik na problemy trawienne. Swą nazwę gin zawdzięcza  temu, że angielscy żołnierze walczący w Wojnie Trzydziestoletniej nie potrafili wymówić słowa “genever”, którym to słowem holenderscy najemnicy nazywali alkohol, który dodawał im odwagi przed walką. Anglicy również zaczęli przed walką stosować sposób Holendrów, a sam trunek nazwali “gineevah”, co później skrócili jeszcze do gin.

gin lubuski

Gin powstaje poprzez destylację zacieru z dodatkiem jagód jałowca (od których wywodzi się nazwa ginu) i odpowiednio dobranych kompozycji ziół (zależnie od gatunku ginu), lub poprzez macerację owoców jałowca i ziół w rozcieńczonym alkoholu, a następnie ponownej redukcji alkoholu do 38%.

Barmani odkryli również, że wytrawne drinki na bazie ginu mają działanie pobudzające apetyt, a drinki nieco słodsze podane po posiłku wspomagają trawienie.

 

Gin lubuski oferuje również dwa warianty smakowe, które dodatkowo pozwolą urozmaicić nawet dobrze znane drinki. W ofercie ginu lubuskiego możemy znaleźć Gin w wariancie Cranberry (żurawina) i Lime (limonka). Dla Pań szczególnie polecam Gin lubuski Canberry, ponieważ jego delikatny smak i słodki aromat na pewno przypadnie im do gustu.

Oczywiście jak zwykle pojawią się również propozycje drinków, w których przedstawione zostaną te mniej i bardziej znane kompozycje na bazie ginu.

gin i napisy

Przepisy na drinki z Ginem:

Gin&Tonic – http://moje-drinki.pl/?p=371
Singapore Sling – http://moje-drinki.pl/?p=462

Zachód Słońca- http://moje-drinki.pl/?p=476

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • gin lubuski cena
  • gin lubuski martini
  • gin lubuski rodzaje
  • gin lubuski do martini
  • Lubuski Gin Cranberry