Grudzień i śnieg już za pasem, więc czas też na nową chimerę miesiąca. Tym razem przez cały miesiąc towarzyszyć nam będzie irlandzki Baileys, czyli likier śmietankowy na bazie irlandzkiej whiskey.

Jego cięższy charakter idealnie komponuje się się z nastrojem długich i chłodnych zimowych wieczorów, a jego delikatny smak i zawartość whiskey, która jest jego głównym składnikiem wypełnią ciepłem i przyjemnym nastrojem  wieczorne chwile spędzone w domowym zaciszu, spotkania ze znajomymi czy też  świąteczny czas spędzony z rodziną.

 baileys

Jako, że zima przemawia za ciepłymi i rozgrzewającymi napojami,  Baileys stał się nierozłącznym składnikiem wielu kawowych drinków podawanych na gorąco. Przykładowo taka kawa może spokojnie stać się alternatywą dla popularnej herbaty z prądem lub herbaty ze śliwowicą.

 

Baileys oprócz whiskey i śmietanki zawiera również  kakao i wanilię, które dodatkowo ubogacają jego smak. Mleko używane do jego produkcji pochodzi również z irlandzkich gospodarstw. Whiskey, która stanowi  bazę dla tego likieru poddawana jest trzykrotnej destylacji, a pochodzi z najstarszej irlandzkiej destylarni czyli Bushmills, która już od ponad 400-stu lat produkuje wyśmienitą whiskey.

 baileys i orzechy

Niedługo na blogu przepis na aromatycznego, słodkiego drinka w wersji cold, oraz na drinka z Baileysem na gorąco.

Bądźcie z nami, a nic Was nie ominie!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • likier śmietankowy
  • baileys na cieplo
  • baileys rozgrzewający
  • drink baileys lato
  • jaki alkohol jest cięższy od likieru baileys