Zaczyna się listopad, a razem z nim jesienne pluchy, brak słońca i pewnie pierwszy śnieg, brak  życia, przesilenie, osłabienie, chandra. Taka pogoda nie sprzyja też  wychodzeniu na zewnątrz, a długie jesienne wieczory najchętniej spędza się w domowym zaciszu na kanapie, albo przy kominku.

DSCF4466

Dlaczego by nie podkręcić tego  nastroju? Właśnie w tak przyjemnej i ciepłej atmosferze miło jest otulić nasze podniebienia niebanalnym alkoholem, który idealnie plasuje się w okresie zimniejszych dni.  Naszą propozycją jest alkohol, który może towarzyszyć Wam w listopadowe (ale nie tylko) wieczory. Mowa o niedocenionym amaretto.

Amaretto jest to likier o smaku migdałów. Tradycyjnie ma on 28% alkoholu, najczęściej jednak można spotkać się z amaretto o zawartości alkoholu między 20-24% i dotyczy to nie tylko budżetowych marek, ale także dobrych i cenionych producentów.
Likier ten produkowany jest z gorzkich migdałów oraz wzbogacających jego aromat pestek brzoskwiń, moreli, wiśni, oraz innych owoców charakterystycznych dla włoskiej aury, często do jego produkcji używa się kompozycji delikatnych, aromatycznych ziół.
W zależności od składników użytych do produkcji amaretto przyjmuje ono barwę od ciemnozłotego, przez odcienie bursztynu, do złoto-brązowego koloru.
O jago aromacie, można byłoby się rozpisywać i mówić bardzo długo, ale w telegraficznym skrócie można powiedzieć, że od pierwszej sekundy urzeka swoją słodyczą, która po prostu zalewa nasze zmysły.

DSCF4480

Amaretto jest alkoholem typowo kobiecym, słyszałem nawet jak nazwano je przewrotnie ‘kobiecą whisky’. Niemniej jednak z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten trunek tak kobietom jak i mężczyznom- zwłaszcza w dobrym i stylowym cocktailu. Amaretto posiada pewną tajemniczą właściwość, która utrudnia komponowanie go w niektórych drinkach- źle dobrane składniki mogą w bardzo wyrazisty sposób uwydatnić utajoną naturę gorzkich migdałów i ziół używanych do jego produkcji, dlatego warto w przemyślany sposób dodawać je do drinków.

Już niedługo na blogu pojawi się przepis na typowo kobiecego drinka, oraz  męska, stylowa propozycja na cocktail zawierający amaretto.  Zaskocz swoich znajomych, ukochaną osobę lub teściową. Nie przegap jesiennych procentowych pyszności!

DSCF4468

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • drink na jesien
  • jesienne drinki
  • drinki jesienne
  • alkohol na jesień
  • alkohol na jesienne wieczory