Krupnik jest to tradycyjny likier korzenno- miodowy. Tradycje produkcji tego trunku sięgają czasów szlacheckich.

Obecnie Krupnik, kojarzony jest bardziej z wódką czystą (marka wódki), niż z pierwotnym likierem.
Jednak na szczęście tradycja produkcji tego szlachetnego trunku nie zaginęła w Polsce na dobre i w sklepach z alkoholami znaleźć możemy takie perełki jak Krupnik góralski Toorank.

krupnikgralski05lcena3321z

Firma Toorank znana jest z wysokiej jakości produkowanych alkoholi i wykorzystywania najwyższej jakości składników.  Szczególną wagę przykładają do jakości używanego miodu, ponieważ Krupnik góralski, nie jest jedynym produktem w portfolio tej firmy komponowanym w oparciu o miód. Jednym ze sztandarowych marek firmy Toorank jest przecież Miodula.
Opis Mioduli Prezydenckiej znajdziesz TUTAJ.

Sprawdźmy zatem, czy Krupnik Góralski jest równie dobry jak wspomniana Miodula.

Nazwa:  Krupnik góralski Toorank

Zawartość alkoholu:  38%

Typ alkoholu: Likier miodowy

Cena: 40 zł/0,5 l

wzor-11-04-003-parzenica_2081

 

Oko:  Po nalaniu do kieliszka ukazuje się średnio intensywny słomkowo- złoty kolor. Barwa sugeruje, że do produkcji użyto miodu lipowego. Całość jest delikatnie mętna. Świadczy to, że miód wykorzystany w produkcji jest miodem w 100% naturalnym.

Nos: W pierwszym kontakcie alkohol jest zupełnie nie wyczuwalny, za to uderza nas intensywny mocny zapach miodu lipowego. Mocno zarysowane są również nuty przypraw korzennych- szczególnie cynamonu, goździków i anyżu. Na końcu pojawia się alkohol, jednak w dalszym ciągu jest on bardzo mocno kryty przez dominujące miodowe nuty.

Smak: Zdecydowana słodycz miodu króluje w całości kompozycji. W tle pojawia się smak mieszanki przypraw korzennych, szczególnie intensywne są nuty goździków. Na koniec wyczuwalna jest delikatna pieprzność. Struktura trunku jest zdecydowanie oleista i delikatna. Alkohol jest znów tylko tłem dla mocnych miodowych akcentów.

Finish: W końcówce zdecydowanie przeważają korzenne walory trunku, oraz ciężki posmak kwiatu lipy. Zdecydowanie bardzo mocno rozgrzewa. Posmak dzięki charakterystycznym cechom miodu  pozostaje bardzo długo- co jest istotnym plusem Krupniku góralskiego.

Podsumowując, tak jak Miodula również Krupnik góralski prezentuje bardzo wysoki poziom, zarówno w kwestii aromatu jak i smaku.
Jest to doskonały trunek na wieczory przy kominku, lub przy dobrej książce.

wzor-11-04-003-parzenica_2081

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • moje drinki krupnik
  • drink góralski
  • krupnik złoto wódka
  • toorank krupnik
  • krupnik góralski toorank