Dzisiaj bliżej przyjrzymy się wyjątkowemu trunkowi- likierowi Agwa de Bolivia. Jest to jedyny na Świecie likier z liści boliwijskiej koki.

Prostopadłościenna butelka z przezroczystego szkła kryje w sobie mieszankę 37 składników, które razem tworzą likier o niezwykłym smaku i pobudzających właściwościach. Spośród wszystkich składników na szczególną uwagę zasługują wspomniane już liście boliwijskiej koki, guarana, limonka, zielona herbata i żeń-szeń.

agwa de bolivia

Wymiar ds. Przestępczości i Sprawiedliwości Światowej Organizacji Zdrowia ONZ na podstawie przeprowadzonych badań potwierdził, że Agwa nie zawiera substancji narkotycznych, oraz nie powoduje uzależnienia związanego z liśćmi koki.

Agwa w odróżnieniu od innych napojów alkoholowych wykazuje właściwości pobudzające a nie odurzające. Spowodowane jest to zawartością guarany i pochodzącej z niej kofeiny, które dodatkowo minimalizują otępiające właściwości alkoholu.


Agwa de Bolivia produkowana jest w Holandii, gdzie pod ścisłym nadzorem dostarczane są liście boliwijskiej koki, które następnie poddawane są procesowi destylacji. Liście koki nadają likierowi charakterystycznego ziołowego aromatu, oraz pieprznego posmaku. Zastosowanie wyselekcjonowanej mieszanki ziół nadaje Agwie jej specyficznych właściwości, oraz łagodzi smak i urozmaica aromat.

agwa de bolivia

Agwa de Bolivia doskonale sprawdza się w drinkach i cocktailach, a przykłady jej zastosowania znaleźć można we wpisach z cyklu ‘Chimery miesiąca- Agwa de Bolivia’.

 

Notka degustacyjna:

Nazwa: Agwa de Bolivia

Zawartość alkoholu: 30%

Typ alkoholu: Likier

Cena: 119 zł/0,7l

 

Oko: Po nalaniu do kieliszka obserwujemy niezwykle intensywny, klarowny zielony kolor. W zależności od oświetlenia może przyjmować nieco intensywniejsze odcienie.

Nos: W pierwszej kolejności uderzają aromaty cytrusowe- z początku intensywna limonka przechodząca później w pomarańczę. Kiedy mijają początkowe nuty zapachowe wyczuwalne stają się aromaty ziołowe, oraz delikatny zapach cynamonu i miodu. Przez całość bardzo delikatnie przebija się alkohol, jednak współgra on z całością zapachów.

Smak: Likier ma bardzo delikatną jedwabista konsystencję, nie wykazuje oleistości. W pierwszym kontakcie z językiem wyczuwalna jest delikatna miodowa słodycz pochodząca prawdopodobnie z ekstraktu żeń-szenia. Wyczuć można również nuty czekolady i pomarańczy.

Finish: Intensywnie pieprzny, alkohol przebija się nieznacznie, ale szybko zanika pozostawiając długotrwały słodki posmak.

IMG_1059 (800x533)

Jest to naprawdę interesujący likier, który kryje w sobie niezwykłe bogactwo smaków i aromatów. Jeśli szukasz niebanalnego alkoholu z charakterem i temperamentem to Agwa de Bolivia jest świetną propozycją. Według mojej opinii jest to jeden z najlepszych ziołowych likierów na rynku.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • agwa de bolivia
  • agwa
  • likier karkonoski cena
  • agwa de bolivia cena
  • agwa cena