Whisky The Glenlivet 18 YO, razem z wersją 12 YO i 15 TO stanowi trzon wypustów destylarni Glenlivet. Whisky ta starzona jest w dwóch rodzajach beczek – po Bourbonie i po Sherry . Mieszana jest w stosunku 7:1.

Więcej o samej destylarni Glenlivet, jej historii i ciekawostkach z nią związanych możecie przeczytać we wpisach poświęconych whisky The Glenlivet 12 YO i The Glenlivet 15 YO.  Ciekawostką jest fakt, że właśnie wersja 18YO jest ulubioną whisky mistrza destylacji Alana Winchestera.

Zdecydowanie na plus jest fakt zwiększenia mocy tej whisky do 43%, dzięki czemu ma ona o wiele bardziej skoncentrowany aromat. Polecam tę whisky, każdemu – naprawdę warto.

Informacje Podstawowe

Nazwa: The Glenlivet 18 Years Old
Kraj pochodzenia: Szkocja
Zawartość alkoholu:  43%
Gatunek: Single Malt
Destylarnia: Glenlivet
Cena: ok. 300zł / 0,7l

Nota Degustacyjna

Oko: Whisky ta ma piękną, intensywną bursztynową barwę. Niestety barwiona jest karmelem, niestety ponieważ whisky w tym wieku powinna naturalnie mieć ładną intensywną barwę, ale nie narzekajmy.

Nos: Z kieliszka czuć bogaty, ale bardzo przyjemny i ułożony aromat. Główną gałąź buduje słodki zapach wanilii, domowych biszkoptów, czekolady, cynamonu, pomarańczy, suszonych jabłek, oraz rodzynek. Doskonale wyczuwalne są charakterystyczne nuty Sherry. Tło buduje subtelny drzewny aromat dębiny, oraz aromat brzoskwiń.

Smak: Smak jest bardzo dobrze zbalansowany. Owocowo – miodowa słodycz, na którą składa się smak brzoskwiń, pieczonych jabłek i świeżych słodkich gruszek, kontrowana jest subtelną dębiną, gorzkim kakao i wytrawnymi akcentami Sherry. Bardzo przyjemny smak, który zdecydowanie wart jest swojej ceny.

Finish: Finish przyjemny, średnio intensywny, ale trzeba przyznać, że jest całkiem długi. Jest to połączenie tanicznego posmaku orzechów włoskich i dębiny ze słodyczą brzoskwiń.

 

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!