Wódka ziemniaczana MILER Spirits to wódka klasy Premium sygnowana nazwiskiem Tomasza Milera – doskonale znanego w branży alkoholowej „influencera” ( to chyba najlepsze określenie opisujące całokształt działań pana Tomasza).

Wódka ziemniaczana – MILER Spirits produkowana jest jako tzw. Private Label przez Wielkopolską Wytwórnię Wódek Polanin w Środzie Wielkopolskiej. Selekcji spirytusu do każdego rozlewu dokonuje osobiście Tomasz Miler – dzięki temu każda produkowana partia różni się od siebie profilem smakowo-zapachowym.

Wspomniałem na początku, że jest to wódka klasy Premium – na prestiż  produktu składa się wiele czynników, nie tylko jakość alkoholu. Tutaj liczy się przede wszystkim opakowanie, ograniczona dostępność, indywidualny charakter każdego rozlewu i dopiero na końcu wysoka jakość alkoholu.
Butelka posiada prosty obły kształt, ale uwagę zwraca niezwykle grube dno, które sprawia, że butelka jest bardzo ciężka i po wzięciu jej do ręki robi naprawdę wielkie wrażenie.  Ręcznie wypisywana etykieta, oraz podobizna dzika będąca logo marki Miler Spirits dodatkowo uatrakcyjniają butelkę wizualnie.  Zamykana jest korkiem co stanowi kolejny wyróżniający ją element.

W Klice Dzika, czyli Facebookowej grupie zrzeszającej fanów Tomasza Milera wódka ta jest wręcz jak “ikona lub święty obrazek” – wiele osób z namaszczeniem kolekcjonuje butelki z poszczególnych rozlewów, a  na rynku wtórnym butelki z wyprzedanych partii osiągają wielokrotność ceny zakupu (często były to wzrosty kilkunastokrotne).
Doświadczenie pana Tomasza w dziedzinie alkoholi mocnych sprawia, że potrafi bardzo dobrze dokonać selekcji spirytusu, aby uzyskać odpowiednie parametry sensoryczne. Natomiast doświadczenie w marketingu przyczyniło się do niemałego sukcesu wciąż młodej marki Miler Spirits.

Wracając do wysokiej jakości wódki ziemniaczanej – Miler Spirts, tę kwestię postaram się możliwie jak najdokładniej opisać w poniższej nocie degustacyjnej, do której serdecznie zapraszam!

Podstawowe informacje:

Nazwa: Wódka ziemniaczana – MILER Spirits
Rozlew: Maj 2019
Producent: Wielkopolska Wytwórnia Wódek Polanin Sp. z o.o.
Dystrybutor: Miler Spirits
Surowiec:  Ziemniak (Wielkopolska)
Zawartość alkoholu: 42%
Cena: 99zł/0,7l

Nota degustacyjna:

Oko:

– Temp . pokojowa: Krystalicznie czysta i przejrzysta.
– Temp. 4-6 st. C: Krystalicznie czysta i przejrzysta.
– Temp. ok -10 st. C: Krystalicznie czysta i przejrzysta.

Nos:

– Temp . pokojowa: Aromat w temperaturze pokojowej jest niesamowicie łagodny. Nie dziwi to specjalnie wiedząc, że jest to wódka ziemniaczana, ale mimo wszystko jest wyjątkowo łagodny. Wyczuć można słodki aromat budyniu śmietankowego z lekką nutą wanilii. Bardzo przyjemny aromat, już samo wąchanie jest satysfakcjonujące na tyle, że można byłoby to robić przez dłuższą chwilę.
– Temp. 4-6 st. C: Po schłodzeniu aromat odrobinę się spłaszcza, ale nadal aromat przypomina połączenie wanilii i budyniu śmietankowego.
– Temp. ok -10 st. C: Zmrożona, ma lekko słodki aromat, ale nie można wyczuć nic konkretnego.

Smak:

– Temp . pokojowa: Smak w temperaturze pokojowej również jest bardzo łagodny, alkohol lekko wyczuwalny, jednak bez zbędnego „szczypania”. W smaku dominuje subtelna śmietankowo-budyniowa słodycz, z nutą wanilii i lekkim ziemistym posmakiem skórki ziemniaczanej. Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych smakowo wódek ziemniaczanych.
– Temp. 4-6 st. C: W temperaturze Perfect Serve smakuje bardzo łagodnie, w smaku dominuje lekka słodycz śmietanki i wanilii. Niestety smak przypominający gorycz skórki ziemniaczanej nie jest już w tej temperaturze wyczuwalny, a szkoda, bo ciekawie dopełniał całokształt.
– Temp. ok -10 st. C: Zmrożona pozwala na wyczucie lekkiej słodyczy, ale niestety nic więcej nie jestem w stanie rozpoznać.

Finish:

– Temp . pokojowa: Finish krótki lekko pieprzny, z subtelnym korzennym posmakiem. Nie wymaga popijania.
– Temp. 4-6 st. C: Krótki, pieprzno-korzenny. Nie wymaga popijania.
– Temp. ok -10 st. C: Zmrożona praktycznie nie pozostawia posmaku, przyjemnie rozgrzewa w żoładku.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • wódka miler
  • https://moje-drinki pl/butelka-wieczoru-67-wodka-ziemniaczana-miler-spirits-maj-2019/
  • wódka ziemniaczana - miler spirits cena
  • Miler wódki
  • wodka miler czerwiec 2019