Gin Lubuski bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych ginów w Polsce. Jakiś czas temu stworzyłem artykuł, w którym szczegółowo opisałem historię marki i tajniki produkcji klasycznej wersji Ginu Lubuskiego. Do lektury zapraszam TUTAJ!

Wersja Lime to klasyczny Gin Lubuski wzbogacony dodatkowo naturalnym aromatem limonki. Jest to bardzo przyjemne i proste połączenie, które bardzo dobrze smakuje z tonikiem jak i innymi mixerami. Do niedawna w portfilio marki Lubuski można było dostać jeszcze wariant żuwarinowy, który uważałem osobiście za swojego faworyta jednak został on zastąpiony wersją miętową, która zyskała sobie grono oddanych fanów.

Po wstępie warto przejść do sedna sprawy i sprawdzić jak faktycznie smakuje i pachnie Gin Lubuski Lime.

Podstawowe informacje:

Nazwa: Gin Lubuski Lime
Dystrybutor: Henkell & Co. Vinpol Polska.
Zawartość alkoholu: 37,5%
Gatunek: Gin
Cena: ok. 30zł/ 0,7l

Nota degustacyjna:

Oko: Idealnie przejrzysty i klarowny.
Nos: Aromat jest zdecydowanie słodki, lekko alkoholowy. Wyczuć można zdecydowanie nuty jałowca, limonki, cytryn, pomarańczy i kolendry.
Smak: W ustach po przeminięciu alkoholowości czuć zdecydowaną słodycz. Tak jak w aromacie dominują w smaku jałowiec, oraz nuty cytrusów – limonki, cytryn i pomarańczy.
Finish: Posmak pozostający w ustach jest mieszaniną lekkiej słodyczy i sporej dawki taniczności. Zdecydowanie jest to miła odmiana po słodyczy dominującej w aromacie i smaku.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • gin lubuski lime
  • gin lubuski lime drinki
  • gin lubuski z limonką
  • gin ze spirytusu z sokiem zlimonki
  • żytniówka nowa butelka