Dzisiaj specjalnie dla Was przygotowaliśmy notkę degustacyjną limitowanej edycji whisky Grant’s master Blender’s Edition. Mimo, że na rynku dostępna jest już od ponad kilku miesięcy jest to pierwsza w Polsce notka degustacyjna tej whisky.

Jest to butelka z wielu względów wyjątkowa. Przygotował ją Brian Kinsman, szósty w historii Master Blender firmy William Grant & Sons. Składa się ona z 35 rodzajów różnych whisky. Dzięki temu stworzył trunek tak delikatny, że smakował będzie nawet osobom z niezwykle wrażliwymi kubkami smakowymi. Jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu. Whisky ta dostępna jest wyłącznie na polskim rynku.

grants master blender złota etykieta

Charakterystyczną dla marki Grant’s trójkątną butelkę zdobi złota etykieta. Każda butelka posiada indywidualny numer, dodatkowo dystrybutor daje nam możliwość wydrukowania imiennego certyfikatu.


Przejdźmy zatem do meritum, czyli notki degustacyjnej.

grants (533x800)

Nazwa: Grant’s Master Blender’s Edition

Zawartość alkoholu: 43%

Typ alkoholu: Blended Whisky

Cena: 60 zł/0,7l

 

 

 

 

 

 

Oko: Po nalaniu do kieliszka z cienkiego szkła oczom ukazuje się słomkowo-złota whisky. Po barwie wnioskować można, że jest to dosyć młoda whisky. Powstające na ściankach łzy są bardzo długie i smukłe.

Nos: Aromat jest bardzo łagodny, pozbawiony agresywnego uderzenia alkoholu. W pierwszej chwili królują suszone owoce, następnie pojawiają się delikatne nuty słodowe, oraz ledwo wyczuwalne nuty cytrusów i przypraw korzennych. Jest to prosty i niezbyt skomplikowany bukiet.

Smak: W pierwszym kontakcie z językiem bardzo wydatnie poznać daje się zwiększona moc alkoholu. Jest ona delikatnie oleista i kremowa. Bez rozcieńczenia wyczuwalne są orzechy włoskie, posmak dębu jednak bez przesadnej cierpkości, cynamon i wanilia. Master Blender’s Edition cechuje się zdecydowanie łagodniejszym smakiem niż Grant’s Family Reserve. Jest to zdecydowanie najmniej słodki blend z rodziny Grant’s.
Po rozcieńczeniu znacząco uwydatnia się kremowa struktura tej whisky, dodatkowo w smaku pojawia się delikatny miodowy posmak.

Finish: Jest stosunkowo krótki i rozgrzewający, szybko zanikający. Delikatnie pieprzny z przebijającym się alkoholem.

grants originalne ujęcie (800x533)

Grant’s Master Blender’s Edition to zdecydowanie bardzo delikatnie zbalansowana whisky, jednak nie kryjąca w sobie zbyt wielu smaków. Może się to okazać niezwykłym walorem dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z whisky.

Jest to dobry blend jednak dla osób, które szukają whisky o bogatym smaku i aromacie jest to przeciwieństwo ich wymarzonej whisky. Dla kobiet natomiast może być idealnym rozwiązaniem.

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • grants złoty
  • grants master blenders edition
  • grants master blender
  • grants master blenders edition cena
  • https://moje-drinki pl/butelka-wieczoru-6-grants-master-blenders-edition/