Wódka Husaria to jedna z nowości na Polskim rynku alkoholi, a nowości mają to do siebie, że często wybierane są na wesela i wszelkie inne duże uroczystości. Równie często również wiele osób szuka na ich temat rzetelnych opinii i informacji o ich smaku, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji.

Wódka Husaria trafiła na rynek w styczniu 2018r. Wódka ta wpisuje się w nurt marek garściami czerpiących z Polskiej historii. Nazwa nawiązuje do Husarii – legendarnej Polskiej formacji jazdy, która była słynna na całą Europę.

Przyznać trzeba, że butelka zwraca na siebie uwagę i to w pozytywnym znaczeniu. Zdobi ją elegancka czarna etykieta z fakturą przypominającą włókno węglowe, na której dumnie prezentują się złote napisy. Na samej butelce widnieją schludne tłoczenia przypominające pióra na skrzydłach, które nosiła husaria.

Niepisana zasada mówi, że każda marka premium musi mieć coś czym będzie mogła się szczycić i wykorzystywać w działaniach marketingowych. W tym przypadku prócz oczywistych nawiązań do polskiej historii producent chwali się również wykorzystaniem podczas produkcji procesu wymrażania spirytusu, dzięki czemu wódka ma być wyjątkowo delikatna.

Jak do każdej nowości podszedłem do tej wódki bez wygórowanych oczekiwań. Grupa CEDC znana jest z produkcji naprawdę dobrych wódek, którym nie można niczego zarzucić. W swoim portfolio mają alkohole, które w procesie produkcji uzyskiwane są najróżniejszymi metodami i kombinacjami metod dzięki czemu można liczyć na kolejną naprawdę dobrą wódkę.
Po degustacji Wódka Husaria zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie – wyważony smak z indywidualnym charakterem sprawia, że wódkę tę śmiało można postawić na stole lub podarować jako prezent.
Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak uważam można odnaleźć w poniższej nocie degustacyjnej.

Podstawowe informacje:

Nazwa: Husaria Wódka
Producent: CEDC
Surowiec:  Mieszanka zbóż
Zawartość alkoholu: 40%
Cena: ok. 23zł/0,5l

Nota degustacyjna:

Oko:

– Temp . pokojowa: Idealnie przejrzysta.
– Temp. 4-6 st. C: Idealnie przejrzysta.
– Temp. ok -10 st. C: Krystalicznie czysta i przejrzysta.

Nos:

– Temp . pokojowa: Zaskakująco łagodny aromat. Alkohol jest praktycznie niewyczuwalny, natomiast aromat buduje zbożowa słodycz, z akcentami wanilii, śmietanki i świeżo skoszonej trawy. Czuję tutaj delikatny wpływ Żubrówki Białej, jednak zupełnie inne wykonanie.
– Temp. 4-6 st. C: Aromat nadal bardzo łagodny, słodki z delikatnymi nutami wanilii i trawy.
– Temp. ok -10 st. C: Łagodny, lekko słodki.

Smak:

– Temp . pokojowa: Lekko alkoholowa, w smaku wyczuwalna lekka słodycz, z nutami śmietanki i trawy.
– Temp. 4-6 st. C: Po schłodzeniu intensywność alkoholu spada, a słodycz staje się wyraźniejsza. Na wyrazistości zyskuje również smak słodkiej śmietanki. W tle majaczy trawiasty posmak.
– Temp. ok -10 st. C: Zmrożona jest bardzo łagodna, w smaku wyczuwalna jest tylko delikatna słodycz.

Finish:

– Temp . pokojowa: Finish krótki, lekko pieprzny. Rozgrzewający.
– Temp. 4-6 st. C: Lekko pieprzna i rozgrzewająca.
– Temp. ok -10 st. C: Neutralna, rozgrzewa dopiero w żołądku.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • wódka husaria
  • husaria wodka
  • https://moje-drinki pl/butelka-wieczoru-45-husaria-wodka/
  • husaria wodka cena
  • wódka 45 procent