Stock Prestige London Gin to gin wyprodukowany w stylu London Dry Gin. London Dry nie oznacza geograficznego pochodzenia lecz określa sposób produkcji. Najpierw składniki aromatyczne maceruje się w alkoholu, a następnie macerat poddaje się procesowy destylacji.

Jest to bardzo ciekawa pozycja dla fanów ginu, zarówno cena jak i bardzo ciekawy smak sprawiają, że Stock Prestige London Gin jest bardzo dobrą bazą do drinków.  Warto spróbować go nie tylko z tonikiem, ale również z innymi drinkami na bazie ginu.

Na koniec zapraszam na standardową notę degustacyjną, w której postaram się jak najdokładniej opisać właściwości ginu Stock Prestige London Gin.

Informacje Podstawowe

Nazwa: Stock Prestige London Gin
Dystrybutor: Stock
Zawartość alkoholu:  40%
Gatunek: London Dry Gin
Cena: ok. 35zł / 0,7l

Nota Degustacyjna

Oko: Stock Prestige London Gin jest idealnie przejrzysty, po schłodzeniu lekko opalizujący. Zamknięty jest w  butelce typowej dla wódki Stock Prestige jednak wykonanej z zielonego szkła.
Nos: Co charakterystyczne dla ginu dominującą nutą jest jałowiec. Wyczuć można jeszcze dosyć charakterystyczny zapach owoców cytrusowych – głównie cytryn i limonki, oraz selera. W tle majaczy zapach kory cynamonu i niezidentyfikowana trawiasta nuta.
Smak: Smak znowu zdominowany jest przez jagody jałowca, którym towarzyszy smak anyżu, rozmarynu i lekka gorycz charakterystyczna dla skórki cytryny. Całość kontrowana jest lekką słodyczą.
Finish: Posmak jest dosyć pikantny… Tak to dobre określenie, nie jest palący ale pikantny. Na myśl przychodzi mi smak ziaren pieprzu i goździków.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • stock gin
  • moje drinki stock
  • london dry gin opinie
  • stock gin cena
  • stock gin london