Hero Gin to owoc kraftowej rewolucji na zachodzie europy. Od niedawna można zaobserwować pojawianie się nowych marek ginu, których twórcy czerpią garściami z wielowiekowych tradycji produkcji tego trunku w Danii, Holandii, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Na czym polega rewolucja kraftowej produkcji ginu? Od niedawna w krajach zachodniej Europy zaczęły tworzyć się małe rzemieślnicze destylarnie produkujące gin wg autorskich receptur, inspirowanych tradycyjnymi metodami produkcji tego trunku.  Kraftowy gin jest o wiele bardziej aromatyczny, można wyczuć w nim o wiele więcej smaków i zapachów niż w produktach wytwarzanych przemysłowo w wielkich ilościach. Nawet najprostsze drinki na bazie takiego ginu zyskują zupełnie nowy wymiar.

Hero Gin to wytrawny gin produkowany w małych partiach metodą destylacji. Powstał małej destylarni w miejscowości Minheim w Niemczech za sprawą firmy Hero-Wines.
Hero Gin to proste połączenie kilku składników. Jego producenci postawili w tym przypadku jednak na jakość wykorzystanych surowców niż na ich ilość. Do produkcji wykorzystano m.in. jałowiec, skórkę z cytryny i pomarańczy, lawendę oraz dwa składniki, które są objęte tajemnicą. Ta prosta kompozycja nadaje całości lekkiego kwiatowo owocowego charakteru podkreślonego zdecydowaną, jednak nie agresywną ziołową nutą.

Jest to zdecydowanie odkrycie roku! Klasyczne drinki na bazie ginu zyskały niezwykłego charakteru. Hero Gin nadał klasycznemu Martini niespotykanego kwiatowego aromatu i cytrusowej świeżości. Negroni na jego bazie smakuje niezwykle lekko, a drinki Tiki idealnie komponują się z kwiatowymi i lawendowymi akcentami. W czystej postaci doskonale poprawia trawienie!

Producenci tego ginu to prawdziwi bohaterzy, którzy zaryzykowali tworząc niezwykły trunek. Po kilku shotach lub drinkach z Hero Gin poczujesz się jak prawdziwy bohater!

Hero Gin można zamówić bezpośrednio na stronie producenta: Hero-Wines.de

Przejdźmy zatem do noty degustacyjnej, w której odkryjemy pełnię smaków i aromatów tego ginu.

Podstawowe informacje:

Nazwa:  Hero Gin
Gatunek: Distilled Dry Gin
Dystrybutor: Hero-Wines
Zawartość alkoholu: 40,5%
Cena: 29,99€/ 0,5l

Oko: Idealnie przejrzysty, lekko opalizuje w świetle. Schłodzony staje się lekko oleisty.
Nos: Po przełamaniu alkoholu na czoło wysuwa się słodki zapach kwiatów. Towarzyszy jej bardzo lekki aromat lawendy. zaraz obok aromatu kwiatowego roztacza się zapach cytrusów. W tle majaczy delikatny zapach drzew iglastych. Wyczuć można również subtelny aromat przypominający suszone owoce. Z tak prostej mieszanki składników powstał naprawdę bogaty i zachwycający aromat!
Smak:
Standardowo dla ginu główną nutą jest smak jałowca. Ciekawe jest to że wyczuć można zarówno smak zarówno owoców jak i igieł. Może to być efektem użycia świeżych owoców jałowca. Dalej pojawia się dosyć intensywny smak cytrusów, oraz słodki smak skórki cytryny. W tle wyczuć można słodki kwiatowy posmak, oraz delikatnie szczypiący smak jakby świeżego szczypioru lub kopru. Na podniebieniu odnaleźć można jeszcze smak przypominający orzechy.
Finish:
Posmak trwa krótką chwilę. Jest intensywnie żywiczny, delikatnie pieprzny z nutą suszonych przypraw korzennych. Przyjemnie rozgrzewający.