Whisky Golden Loch będąca flagową marką produkowaną dla sieci handlowej Biedronka to whisky typu blended, czyli mieszana. Dystrybuowana jest przez spółkę Graeme McLeod & Sons działającą w Speyside.
Biorąc pod uwagę region, z którego pochodzi, oraz fakt że firma ta wypuszcza na rynek bardzo wysoko ocenianą whisky Single Malt Spinnaker 12 YO można by wiele spodziewać się i po whisky Golden Loch. Nie okłamujmy się jednak, jaka cena taka i jakość produktu, a że cena niska to i jakość wątpliwa.

Golden Loch

Z racji, że wiele osób szuka w Internecie rzetelnej informacji na jej temat postanowiłem zmierzyć się z tematem i najlepiej jak potrafię opisać to co ma nam do zaoferowania.
Przejdźmy zatem do szczegółowej noty degustacyjnej i przekonajmy się, czy naprawdę warto wydawać pieniądze na whisky Golden Loch.


Informacje ogólne:

Nazwa: Golden Loch Blended Scotch Whisky

Zawartość alkoholu: 40%

Typ alkoholu: Blended Whisky

Cena: 32 zł/0,7l

whisky z biedronki

Oko: Zaraz po nalaniu whisky Golden Loch do kieliszka pojawiają się wątpliwości. Ciemno-bursztynowa barwa sugeruje, że powinna być to whisky o wiele starsza niż posiadane przez nią trzy lata. Jest to zapewne zasługa dodatku dużej ilości karmelu- praktyka taka jest bardzo często stosowana w przypadku tanich blendów.

Nos: Od samego początku ciężko przebić się przez alkohol, w końcu jednak udaje się wyczuć nieco dębiny i bardzo dużo palonego cukru co potwierdza założenie, że była ona barwiona karmelem.

Smak: Golden Loch jest niesamowicie mocno alkoholowa, w tle próbuje się przebijać lekki posmak miodu, wanilii, nieco dębiny. Jest delikatnie oleista i bardzo pieprzna. Można doszukać się nawet nieco gorzkiego posmaku. Ogólnie smak sugeruje, że była ona starzona w dosyć wysłużonych beczkach, a te trzy lata, które w nich spędziła to zdecydowanie za mało żeby coś sensownego uzyskać.

Finish: Jest bardzo krótki, intensywnie pieprzny z delikatną nutą wanilii. Nie pozostawia ona po sobie zbyt dobrych wspomnień.

Zdecydowanie nie jest to whisky do picia solo lub na lodzie, jednak z powodzeniem można wykorzystać ją jako składnik mało wymagających drinków takich jak np. Whisky Sour, czy whisky z colą.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • golden loch
  • golden loch cena
  • whisky z biedronki
  • whisky golden loch
  • graeme mcleod & sons