Zagrajmy w skojarzenia. Ja mówię ‘Gin’- Ty odpowiadasz… No właśnie, w ponad 90% przypadków odpowiedzią będzie ‘Gin z Tonicem’. Nie mylę się? Twoja odpowiedź była by taka sama?

Pora przyjrzeć się prawdopodobnie najpopularniejszemu drinkowi na bazie ginu.
Spójrzmy prawdzie w oczy i przyznajmy, kto  zna więcej niż dwa drinki z ginem? Prym wiedzie wspomniany już Gin z Tonicem, na drugim miejscu znajduje się Martini, jednak pierwszym skojarzeniem kiedy usłyszymy to słowo jest marka win ziołowych oraz win musujących, która praktycznie zdominowała Polski rynek wermutów. Ale wróćmy do naszej Top Listy drinków z ginem, na trzecim miejscu uplasował się John Collins, choć  o nim już raczej słyszał niewielki procent osób. Pozostałe cocktaile mimo, że wyśmienite stanowią margines, ale za to jak szlachetny margines.

Wracając do Top 1 ginowych drinków- Gin z Tonicem swoją popularność opiera na niezwykle mocnych fundamentach swojego jakże zrównoważonego i delikatnego smaku, który nie jest za słodki, a kryjąc w sobie nutę goryczy  doskonale maskuje alkohol.
Kolejnym bonusem jest to, że można skomponować z nim dowolne dodatki smakowe począwszy od limonki i cytryny  poprzez wiśnie, truskawki, pomarańcze, grapefruity, żurawinę, aż po świeżego zielonego ogórka.

 

Możemy również zastosować dowolne warianty smakowe ginu. W prawdziwy podziw wprowadzi Was smak i aromat tego drinka jeśli do jego wykonania użyjecie limonkowego albo żurawinowego Ginu.

Jak dobry zwyczaj mówi, kiedy piszemy o jakimś drinku warto podać jego skład, a w naszym cyklu Bar Vegas jest to wręcz obowiązkowy element każdego wpisu.

Gin z Tonicem

Skład:

40 ml Gin Lubuski (Można zastosować również warianty smakowe)
Top Up Tonic
Kostki lodu
Ćwiartka limonki/cytryny (można użyć również innych dodatków)

Wykonanie:

Wysoką szklankę do połowy wypełniamy lodem, następnie wlewamy gin, dopełniamy tonicem i wyciskamy do szklanki i wkładamy cząstkę limonki/cytryny, lub innego owocu.
Podajemy ze słomką, na serwetce.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • dodatki do ginu
  • dodatek do ginu