Czy jest coś co lepiej pomaga zasnąć niż gorące mleko? Oczywiście – lepsze może być mleko z nutą rozgrzewających przypraw korzennych, rumu i miodu. Pomoże zasnąć po ciężkim i nerwowym dniu, oraz rozgrzeje organizm po dniu spędzonym na mrozie.

Aromatyczne gorące mleko z dodatkiem rumu doskonale rozgrzewa, a przy okazji świetnie smakuje i pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu. Jeśli raz wypróbujecie poniższy przepis, pokochacie go od pierwszego łyku.

Trzeba jednak pamiętać, że nie należy pod żadnym pozorem łączyć alkoholu z lekami. Jeśli bierzesz jakiekolwiek leki pozostaje tradycyjne mleko z masłem i miodem lub mleko z czosnkiem i miodem –  rozgrzewają równie dobrze!

Gorące mleko dla dorosłych przygotowujemy w następujący sposób.

Skład:
150 ml mleka
1 goździk
1 jagoda jałowca
1 gwiazdka anyżu
½ laski cynamonu
2 krople naturalnego ekstraktu z wanilii
1 szczypta gałki muszkatołowej
1 łyżka miodu
60 ml ciemnego rumu

Wykonanie:
Do małego garnuszka wlewamy mleko, dodajemy goździk, jagodę jałowca, cynamon, anyż, ekstrakt z wanilii i podgrzewamy. Mleko gotujemy przez klika minut, aby wydobyć jak najwięcej aromatów z przypraw. Do wysokiej szklanki lub kubka wlewamy 60 ml ciemnego rumu i uzupełniamy mlekiem. Na koniec dodajemy miód i po wymieszaniu oprószamy szczyptą gałki muszkatołowej.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!