W święta często słyszymy prośby o drinki słodkie, ale nie do końca, lekkie i smaczne. W tym roku postawiłem na kreatywność i stworzyłem drinka ze składników, które miałem pod ręką i które powinny znajdować się w prawie każdym barku.

Cicha Noc to delikatny, owocowy drink z dodatkiem śmietanki, która nadaje mu aksamitności. Połączenie to powinno szczególnie przypaść do gustu kobietom. Drinka tego podajemy w kieliszku typu coupe.

Drink ten jest połączeniem rumu, likieru brzoskwiniowego, syropu migdałowego, soku z pomarańczy, soku z cytryny i słodkiej śmietanki. Podczas wytrząsania należy uważać, żeby nie robić tego zbyt długo, aby nie zmyślić śmietanki, ale dobrze ją spulchnić i schłodzić cocktail.

Drinka Cicha Noc wykonujemy w następujący sposób:

Skład:
40 ml rum
20 ml likier kokosowy
10 ml syrop migdałowy
10 ml sok z cytryny
20 ml słodka śmietanka
60 ml sok z pomarańczy

Wykonanie:
Kieliszek wypełniamy kostkami lodu, aby odpowiednie go schłodzić. Do shakera wlewamy śmietankę, syrop migdałowy, sok pomarańczowy, sok z cytryny, likier brzoskwiniowy i rum. Shaker uzupełniamy lodem i energicznie wytrząsamy. Z kieliszka wyrzucamy lód i przelewamy do niego gotowego drinka. Całość aromatyzujemy olejkiem ze skórki pomarańczy i ozdabiamy zestem z tej skórki.

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • drinki z likierem
  • owocowy drink na bazie śmietanki