Dar ogrodu to drink, który jest twistem popularnego cocktailu Cosmopolitan. Wódkę cytrynową zastępujemy ginem, a zamiast soku z żurawiny użyjemy naturalnego soku z jabłek i żurawiny Ogrody Sabinu.
Gin bardzo dobrze współgra ze smakiem soku żurawinowego, natomiast sok z jabłek nadaje drinkowi słodyczy i przyjemnego świeżego aromatu. Soki produkowane przez Ogrody Sabinu są wytwarzane w tradycyjnym procesie tłoczenia, dzięki czemu dociera do nas naturalnie mętny sok z cząsteczkami miąższu- dzięki temu przygotowywany przez nas drink ma znacznie bogatszy smak i aromat niż w przypadku wykorzystania soków z koncentratów.

Dar Ogrodu
Dar Ogrodu to drink kierowany raczej dla kobiet, jednak zapewne niejeden mężczyzna może w nim zasmakować. Jest on lekko słodki, z delikatną nutą cytryny. Sok doskonale równoważy alkohol dzięki czemu pije się go bardzo przyjemnie.

Drinka tego przygotować możemy w następujący sposób:

Skład:
40 ml gin
20 ml triple sec (likier pomarańczowy)
60 ml Ogrody Sabinu sok z jabłek i żurawin
20 ml sok z cytryny

dar ogrodu drink

Wykonanie:
Kieliszek cocktailowy chłodzimy poprzez włożenie do niego kilku kostek lodu. Do shakera wlewamy sok z cytryny, sok z jabłek i żurawiny Ogrody Sabinu, a następnie likier i gin. Shaker uzupełniamy lodem i energicznie wytrząsamy.
Z kieliszka wyrzucamy lód i przelewamy do niego przygotowanego drinka. Aromatyzujemy go wciskając olejki eteryczne ze skórki pomarańczy, którą następnie wykorzystujemy do ozdobienia kieliszka.

LOGO-SABIN

Bon Appetit!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • https://moje-drinki pl/tag/drink-na-jesien/