Sierpień chyli się ku końcowi, ma to niewątpliwie całą masę wad jak np. kończące się wakacje, ale nie oznacza to, że koniec lata nie przynosi nic dobrego.
Przełom sierpnia i września to szczyt sezonu na jeżyny, najlepsze są oczywiście te rosnące dziko w polach lub na obrzeżach lasu, jednak nawet i te kupione w sklepie potrafią wnieść do drinka powiew świeżości.

jeżynowy las

Jeżynowy las to drink, który łączy w sobie sok wyciśnięty ze świeżych jeżyn i limonki, gin i Cydr Dobroński. Połączenie nie tylko ciekawe, ale i bardzo orzeźwiające. Jeżyny i cydr nadają słodyczy, limonka orzeźwia, a gin w połączeniu z jeżynami tworzy świetną bazę.

Przejdźmy zatem do przygotowania drinka.

Skład:

40 ml gin
¼ limonki
15-20 jeżyn
Top Up Cydr Dobroński

drink z cydrem

Wykonanie:

Do shakera wrzucamy jeżyny, cząstki limonki, oraz wlewamy gin. Całość ugniatamy muddlerem, następnie dodajemy lód i energicznie wytrząsamy. Niską szklankę typu old-fashioned wypełniamy kruszonym lodem i przelewamy drinka, następnie dopełniamy cydrem. Drinka podajemy z mieszadełkiem, aby można było połączyć owocową bazę z cydrem.
Drinka możemy ozdobić kilkoma jeżynami. Ja zdecydowałem się z aromatyzować go dodatkowo zestem z grapefruita, sprawiło to że po zamieszaniu aromat stał się jeszcze ciekawszy.

Enjoy!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • drinki na jesień
  • drink cydr gin
  • Orzezwiajace jezyny
  • drink z ginem i limonką
  • drinki ze świeżą jeżyna