Czasem, żeby stworzyć idealnego drinka nie potrzeba wyszukanych składników. Przykładem może być Strawberry Caipiroska, w której skład wchodzą zaledwie 4 składniki, a wykonanie jej zajmuje niewiele ponad minutę.

Drink ten jest niezwykle popularny wśród kobiet i króluje na niejednym wieczorze panieńskim. W odróżnieniu od standardowej caipiroski, która w smaku jest kwaskowata i zdecydowanie alkoholowa truskawkowa wersja tego drinka raczy nas słodkim owocowym smakiem, który dodatkowo bardzo dobrze maskuje smak wódki.

IMG_1673 (800x533)

Bardzo ważnym elementem w przygotowaniu tego drinka jest użycie kruszonego lodu, który odpowiada za rozwodnienie przygotowywanego przez nas napoju i odpowiednie schłodzenie. Dodatkowo pełni również rolę estetyczną.

 

Skład:

40 ml wódka (np. Lubuski Vodka)
½ limonki pokrojonej w części
3-4 truskawki lub 20 ml syropu truskawkowego
3 łyżeczki brązowego cukry

IMG_1642 (533x800)

Wykonanie:

Do niskiej szklanki wrzucamy cząstki limonki, truskawki i zasypujemy cukrem. Całość ugniatamy za pomocą muddlera, tak żeby owoce puściły sok i cukier mógł się rozpuścić. Następnie do szklanki wsypujemy kruszony lód i wlewamy 40 ml wódki. Łyżeczką mieszamy wszystkie składniki i jeszcze raz uzupełniamy kruszonym lodem.
Podajemy z dwiema rurkami. Ozdabiamy cząstką limonki i truskawką.

Bon Appetit!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • caipiroska truskawkowa
  • caipirosca