W listopadzie jako motyw przewodni szczególnie towarzyszy nam amaretto. Jak  obiecaliśmy we wpisie Chimera miesiąca- Amaretto pojawił się już drink, który polecamy szczególnie Paniom, czyli nasza autorska kompozycja Peach Ice.

Przyszedł teraz czas na drinka z męskim charakterem. Godfather, bo o nim właśnie mowa, jest niezwykle stylowym, smacznym i prostym w wykonaniu drinkiem. Połączenie szkockiej whisky i amaretto pozwala każdemu mężczyźnie poczuć się jak ‘Don Corleone’.

Googfather-drink-294x300

Skład:

40 ml Szkocka Whisky
40 ml Amaretto
3-4 duże kości lodu

Istnieją dwa sposoby wykonania tego drinka, obydwa proste jednak wnoszące znaczną różnicę w smaku drinka.

Wykonanie sposób 1:

Do szklanki old-fashioned wkładamy lód i bezpośrednio wlewamy amareto, a następnie whisky. Całość można udekorować zestem ze skórki pomarańczy. W tym przypadku drink podajemy na ciemnej serwetce z mieszadełkiem (ponieważ te alkohole wymagają wymieszana przed spożyciem).

Wykonanie sposób 2:

Do szklanki typu old-fashioned wkładamy lód. Do szklanicy barmańskiej do połowy napełnionej lodem wlewamy amaretto, oraz whisky, a następnie przy użyciu łyżeczki barmańskiej mieszamy przez kilkanaście sekund, aby składniki dokładnie mogły się ze sobą połączyć i odpowiednio schłodzić. Dzięki temu procesowi cocktail nabiera harmonijnego i pełnego smaku, a w jego aromacie wyczuwalne są dodatkowo aromaty whisky.
Następnie odlewamy wodę ze szkła lub zmieniamy lód na nowy i przelewamy przygotowany drink, dekorujemy.
Ten sposób nie wymaga dodatkowo dodania mieszadełka.

 

Bon Appetit!

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • drink ojciec chrzestny