Ajer Colada swoją nazwą nawiązuje do popularnej Pina Colady, ponieważ w smaku przypomina lekkie i owocowe tropikalne drinki.

Jest to drink bazujący na likierze jajecznym czyli Advocaacie. Połączenie ajerkoniaku, amaretto i soków bananowego i pomarańczowego to idealny drink na gorące popołudnia i letnie wieczory.

ajer colada

Drink ten przypadnie do gustu głównie kobietą, ze względu na dosyć niską moc i słodki smak. Dodatkowo kruszony lód doskonale chłodzi, nawet w największym upale. Przejdżmy zatem do przygotowania Ajer Colady.

 

Skład:

40 ml Advocaat
20 ml Amaretto
40 ml sok bananowy
20 ml sok pomarańczowy

Crusta:
Kawa rozpuszczalna roztarta z cukrem pudrem.

IMG_1739 (533x800)

Wykonanie:

W pierwszej kolejności przygotowujemy szkło, w którym serwować będziemy naszego drinka. Brzeg niskiej szklanki zwilżamy fragmentem cytryny lub pomarańczy i otaczamy w przygotowanym mixie kawy rozpuszczalnej i cukru pudru.

Do shakera wlewamy sok bananowy i sok pomarańczowy, następnie likier jajeczny i amaretto. Całość szybko wytrząsamy, aby połączyć  składniki.
Do szklanki wsypujemy około ½ objętości kruszonego lodu i wlewamy przygotowanego drinka, następnie szklankę uzupełniamy kruszonym lodem.
Ozdabiamy dwoma wisienkami koktajlowymi, które bardzo ładnie będą kontrastować z barwa naszego drinka, podkreślając jego charakter.

 

Bon Appetit !