Szukając składników które idealnie nadadzą się do przygotowania jesiennego drinka natrafiłem na coraz popularniejszy cydr. Skoro mamy jesień to drink o lekkim smaku jabłka jest strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że w Polsce nadal cydr nie jest popularnym składnikiem drinków.
Kolejnym krokiem było znalezienie drugiego składnika, który swoim smakiem zbuduje głębię smaku i nada naszemu drinkowi charakteru. Daleko szukać nie potrzeba- pod ręką akurat znalazłem amaretto, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Drink z cyderm

Ostatnim składnikiem jest syrop o smaku granatu. Do wykonania ‘Słonecznego pocałunku’ wykorzystałem syrop Excellence- Afrykański granat. Syrop nalewamy jako ostatni składnik, dzięki czemu utworzymy w kieliszku dwie warstwy.

Słoneczny pocałunek z cydrem

Skład:
60 ml wytrawny cydr
20 ml amaretto
10 ml syrop Excellence- Afrykański granat
Crusta:
Cynamon lub przyprawa do piernika+ sok z cytryny

Słoneczny pocałunek drink z cydrem
Wykonanie:
Kieliszek cocktailowy, w którym podawać będziemy drinka schładzamy za pomocą kilku kostek lodu.
Do szklanicy barmańskiej wypełnionej lodem wlewamy amaretto i cydr. Oba składniki mieszamy, aby dobrze się połączyły i schłodziły.
Z kieliszka usuwamy lód, a brzeg kieliszka zwilżamy sokiem z cytryny i otaczamy w cynamonie lub przyprawie do piernika. Za pomocą strainera przelewamy do kieliszka przygotowany drink. Na koniec ostrożnie wlewamy do kieliszka 10 ml syropu Excellence, tak aby utworzył on na spodzie kieliszka osobną warstwę.

Enjoy!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • www sloneczne drinki pl