Ostatnio po dłuższej przerwie wróciłem do piw craftowych i na pierwszy ogień trafiło piwo o interesującej nazwie ‘The Dealer’ z krakowskiego browaru Brokreacja.

The Dealer to piwo z gatunku American Pale Ale warzone przez browar rzemieślniczy Brokreacja w Szczyrzyckim browarze Cystersów ‘Gryf’. Brokreacja słynie z naprawdę dobrych piw, a jeszcze bardziej słynie z genialnych etykiet. Tym razem z etykiety spogląda na nas Gość w zielonej kamizelce i fioletowych spodniach. Białe rękawiczki na dłoniach zapewne chronią przed pozostawieniem odcisków palców – wszak taki dobry towar dostarcza tylko on! O jaki towar chodzi? O ‘zielone’ oczywiście – o zielone szyszki chmielu! Przecież ten złoty łańcuch z wielką szychą coś sugeruje!

Piwo smakuje naprawdę dobrze, kiedy kończyłem ostatni łyk nie żałowałem ani jednej wydanej złotówki. Z pewnością wrócę do niego jeszcze nie raz. Na koniec przyjrzyjmy się co tak naprawdę oferuje nam ‘The Dealer’.


Informacje podstawowe:

Browar: Brokreacja
Nazwa:  The Dealer
Ekstrakt:  12%
Zawartość alkoholu:  4,7%
Gatunek:  American Pale Ale (APA)
IBU: 30
Cena: około 6-7 zł

Nota degustacyjna:

Barwa: Piwo po nalaniu do szkła jest jasno złote i lekko mętne. Nie jest to niczym nadzwyczajnym, ponieważ piwo nie jest filtrowane – i dobrze.

Piana: Piana zaskakuje swoją trwałością. Jest niemal  idealnie biała. Zbudowana jest z drobnych pęcherzyków. Pięknie zdobi szkło. Jest niemal idealna.

Aromat: Po otwarciu butelki od razu wyczuwalne mango i mandarynki. Po przelaniu do szkła aromat znacznie się rozwija, uwalniając nuty grapefruita, skórki cytryny, sosny, lekko zbożowy. Bardzo przyjemny i zachęcający.

Smak: Najpierw pojawia się lekka zbożowa słodycz, jednak w momencie piwo ujawnia swój wytrawny charakter . Goryczka o grapefruitowo-ziołowym charakterze. Lekko cytrusowa kwasowość. W smaku pojawia się dużo owoców m.in. jabłka, banany, mango. Lekki posmak siana – zaskakujący, ale bardzo pasujący do tego piwa. Bardzo orzeźwiające z długim wytrawnym finishem, w którym pojawiają się nuty podobne do grapefruita i piołunu.

 

Podziel się swoją opinią w komentarzu! Jeśli masz jakieś propozycje – nie krępuj się, pisz!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. z fraz:

  • piwo the dealers opinie